Zagreb se protiv Magdeburga držao u prvom poluvremenu, a onda uvjerljivo izgubio

22.02.2023., Arena Zagreb, Zagreb - EHF Liga prvaka, skupina A, RK PPD Zagreb - SC Magdeburg. Luka Lovre Klarica, Christian O'Sullivan, Oscar Bergendahl. Photo: Slavko Midzor/PIXSELL

Nakon dobre predstave protiv Paris Saint-Germaina u prošlom kolu Lige prvaka, Zagrebu je u Arenu večeras pristigao još jedan europski teškaš, njemački prvak Magdeburg; bila je to posljednja domaća utakmica momčadi koje vodi Slavko Goluža u grupnoj fazi koju se nadaju proći.

Slično kao i protiv PSG-a, Zagreb se neko vrijeme vrlo dobro držao, ali na kraju je upisao poraz, ovaj put vrlo uvjerljiv (25-31).

Posebno je gusto bilo u prvom poluvremenu gdje se, zapravo, igralo gol za gol. Zagrebaši su u dva navrata imali vodstvo, a do kraja prvog dijela održavali su se na jednom ili dva pogotka minusa. Posebno je pritom produktivan bio Ivan Čupić koji je zabio nekoliko važnih pogodaka s crte sedam metara, no Magdeburg se u nastavku počeo odvajati.

Nijemci su 10 minuta poslije povratka s predaha napravili seriju 4-0 i otišli na šest razlike, a do kraja su se održavali na ugodnom razmaku u odnosu na domaćina. Najbolji strijelac pobjedničke momčadi bio je Kay Smits s devet golova; Čupić je na drugoj strani zabio šest, a valja pohvaliti i Dinu Slavića koji je skupio 15 obrana.

Zagreb još uvijek drži šesto mjesto u skupini, posljednje koje vodi u sljedeću fazu. S 12 odigranih utakmica ima jedan bod više od Wisłe Płock, a u zadnja dva kola gostuje kod posljednjeplasiranog Porta i GOG-a.