Wisła Płock porazila je Nexe u susretu za treće mjesto EHF-ove Europske lige

29.03.2022., Nasice - Prva utakmica 1/8 finala EHF Europske lige: RK Nexe - HC Eurofarm Pelister. Photo: Dubravka Petric/PIXSELL

Poslije jučerašnjeg očekivanog poraza od favoriziranog Magdeburga u polufinalu EHF-ove Europske lige, Nexeu je preostao ogled za treće mjesto protiv Wisłe Płock, druge poražene polufinalne momčadi koja je pokleknula protiv domaće Benfice na Final Fouru u Lisabonu.

Doprvak poljske lige pokazao se, kao i Nijemci jučer, prilično teškim suparnikom za popularne Gromove koji su naposljetku izgubili rezultatom 27-22.

Uvelike je to ličilo na utakmicu s Magdeburgom, uz jednu razliku: Wisła je nakon 12 minuta igre imala lijepa četiri pogotka prednosti, ali Nexe se u posljednjim minutama prvog dijela, za razliku od jučer, potpuno vratio u susret i nanizao seriju 5-0. Time je izjednačio rezultat u Lisabonu, no Dmitrij Žitnikov ipak je poentirao za minimalnu prednost Poljaka u 30. minuti.

Mario Tomić opet je poravnao na otvaranju drugog poluvremena, ali to je bio i posljednji konkurentni našički potez. Wisła se u nastavku potpuno odvojila zahvaljujući dvojici Hrvata, Lovri Mihiću i Tinu Lučinu; potonji je u 50. minuti odveo brončane Poljake na najvećih plus šest.

Našičane je predvodio Gianfranco Pribetić s pet pogodaka, a najbolji Płockov strijelac bio je Lovro Mihić s jednakim brojem zgoditaka. Lučin je utrpao tri.

Nexeu je ovo bio već peti uzastopni poraz: prvo je izgubio tri susreta zaredom protiv PPD-a, jučer se dogodio Magdeburg, a danas je bolja bila Wisła…