West Ham je preokrenuo Fulham, ali svi pričaju o rukama i sucu Cavanaughu

October 9th 2022: London Stadium, London, England Premier League football West Ham versus Fulham referee Christopher Kavanagh points to the centre circle for goal after VAR checked Gianluca Scamacca of West Ham United goal in the 62nd minute for 2-1 first for offside and then for handball. PUBLICATIONxNOTxINxUK ActionPlus12434315 KatiexChan

Pomalo kaotično je izgledala završnica londonskog dvoboja West Hama i Fulhama u 10. kolu Premier lige. Čekićari su preokretom upisali 3-1 pobjedu, dok je Lucas Paqueta upisao svoju prvu asistenciju u Premier ligi, ali svi pričaju o suđenju i Chrisu Cavanaughu.

Naime, West Ham je prvi pogodak dao iz penala, a kod drugog i trećeg gola je po mišljenju igrača, trenera i navijača Fulhama bilo igranja rukom te su za svoje proteste kod drugog pogotka u 62. minuti nagrađeni žutim kartonima.

Fulham je rano poveo, već u petoj minuti Andreas Perreira krasno je završio tranzicijski napad te je dosta iskosa s lijeve strane pogodio suprotni kut.

No, ubrzo je strijelac gola počinio glupost koja je inicirala preokret. U svom je kaznenom prostoru ušao u blok Craigu Dawsonu, ovaj je odmah pao i suca natjerao na pokazivanje bijele točke, dok je s 11 metara precizan Jarrod Bowen.

1-1 na semaforu je stajalo do ulaska u posljednjih pola sata, a onda na scenu stupa Paqueta. Pronašao je krasnom loptom Gianlucu Scamaccu koji je istrčao sam na vratara, ali se čini i da se u primanju lopte prije krasnog loba poslužio rukom.

Dugo je trajala VAR provjera, skoro pet minuta, ali pogodak je priznat. Protestirao je Carlos Vinícius, protestirao je i Marco Silva, ali su obojica umjesto zadovoljštine dobili po žuti karton.

Krenuo je zato Fulham po povratak, ali dobio je treći gol u nadoknadi. Netko je iz sredine poslao dugu loptu na Michaila Antonija koji je pobjegao obrani, a čini se poslužio i on rukom u primanju lopte.

Bilo kako bilo, prvi mu je udarac obranjen pa se malo spetljao, ali lopta mu se odbila natrag u noge pa je zabio s pet metara za 3-1 i pobjedu West Hama iza koje će ostati mnogo repova.

Drugi je to poraz u nizu Fulhama, a druga pobjeda West Hama koje sad dijeli bod. Fulham je deveti s bodom više i četiri mjesta iznad gradskog rivala.