Vučica potopljena u kanalu: Venezia je nakon preokreta upisala pobjedu nad Romom

Photo Paola Garbuio/LaPresse November 07, 2021 Venezia, Italy soccer Venezia vs Roma -Italian Football Championship League A TIM 2021/2022 - Penzo stadium. In the pic: Mattia Aramu s celebration goal penalty 2-2 PUBLICATIONxNOTxINxITAxFRAxCHN Copyright: xPaolaxGarbuio/LaPressex

Nedjeljni su program 12. kola Serie A međusobnim dvobojem otvorili Venezia i Roma, u kojem su gosti upisali novi loš rezultat. Nastavio se tako negativan niz momčadi koju vodi José Mourinho, koja je u posljednjih sedam kola došla do svog četvrtog poraza. Domaći su slavili nakon preokreta u drugom poluvremenu, za konačni trijumf od 3-2.

Već je i sami dolazak na stadion Pier Luigi Penzo prava atrakcija: s obzirom na brojne venecijanske kanale, pristup mu je moguć samo plovilima.

Neće, ipak, povratna plovidba biti vesela za Romine igrače i trenere, iako je ta momčad bila u prednosti sve do 65. minute. No, krenimo redom, do početnog je vodstva najprije došla Venezia, i to već u trećoj minuti. Strijelac je tog pogotka bio Mattia Caldara, nakon samo 159 sekundi igre.

Od početnog se šoka Mourinhova momčad oporavila tek u drugoj polovini prvog poluvremena, kada je rezultat okrenula u svoju korist. Venezijina se mreža dvaput tresla u vrlo kratkom razmaku, najprije je Eldor Shomurodov izjednačio, a potom je i Tammy Abraham u sudačkoj nadoknadi zabio za 2-1.

Prvi je put od veljače ove godine Roma postigla dva pogotka u prvih 45 minuta, no u tom je dvoboju, s Udineseom, ipak upisala pobjedu (3-0). Nisu njeni nogometaši bili te sreće danas, domaći su u nastavku bili kudikamo precizniji i došli do troboda. Autori su tog preokreta Mattia Aramu i David Okereke, strijelci tih pobjedonosnih pogodaka.

Aramu je vratio utakmicu u egal s bijele točke i pritom postao prvi Venezijin igrač koji se u strijelce upisao u četiri uzastopna domaća susreta. Posljednji koji je imao takvo postignuće bio je legendarni Álvaro Recoba, na počecima svoje talijanske epizode. Okereke je, pak, izbjegao ofsajd zamku i sjurio se prema Rominim vratima.

Naciljao je za 3-2 i veliko slavlje ispunjenih tribina domaćeg stadiona. S ovim je bodovima Venezia izašla iz zone ispadanja, dok se Romin zaostatak za vodećima sve više i više povećava.