Večer za zaborav: Ivo Grbić primio je pet komada protiv PSG-a i počinio dvije velike greške

Soccer Football - Ligue 1 - Lille v Paris St Germain - Stade Pierre-Mauroy, Villeneuve-d'Ascq, France - February 6, 2022 Paris St Germain's Danilo Pereira scores their first goal REUTERS/Pascal Rossignol

Lille i PSG večeras su se sastali u derbiju 23. kola Ligue 1: branitelj naslova i momčad koja će mu titulu vjerojatno preoteti ogledali su se na stadionu Pierre Mauroy, a Parižani na kraju nisu imali problema s Mastifima koji su ubilježili poprilično bolan domaći poraz. Završilo je 5-1 za sastav Mauricija Pochettina

Ivo Grbić započeo je utakmicu na domaćim vratima, ali večeras, nažalost, nije pružio dobru partiju. PSG je poveo u 10. minuti, a hrvatski reprezentativac izuzetno je slabo reagirao: lopta mu je poslije gostujućeg ubačaja ispala iz ruku, a na nju je naletio portugalski veznjak Danilo i doveo ekipu s Parka prinčeva u vodstvo.

Lille je izjednačio u 28. minuti: traženi Sven Botman tada je pogodio na asistenciju iskusnog Hatema Ben Arfe, no PSG se brzo vratio u prednost. U 32. minuti Lionel Messi ubacio je iz kuta, a Grbić je zaplivao i ostavio vrata nečuvana: Presnel Kimpembe zabio je za 2-1…

Messijeve predstave u francuskom prvenstvu ove su sezone naišle na brojne kritike, ali slavni Argentinac danas je pokazao što zna i upisao se u strijelce. U 38. minuti Lilleova obrana nespretno je propustila očistiti loptu iz svog kaznenog prostora, a Messi je ukrao posjed i matirao Grbića. Barcelonina ikona u 45. je minuti pogodila gredu iz slobodnog udarca, a PSG je mirno otišao na predah.

Hrvatski vratar u 51. minuti skinuo je Messijev zicer i tako naizgled spriječio svoju momčad još goreg potopa, ali odbijena lopta došla je do Danila koji je s 20-ak metara pospremio loptu u mrežu za svoj drugi večerašnji gol. Pipa nije prestala curiti pa je u 67. minuti Kylian Mbappé sjajnim udarcem zakucao i peti zgoditak za PSG, što se pokazalo i konačnom promjenom rezultata na susretu.