Uvijek tu negdje: Bojan Bogdanović zabio je 16 poena Spursima, a Jazz je upisao poraz

Dec 17, 2021; Salt Lake City, Utah, USA;  Utah Jazz forward Bojan Bogdanovic (44) drives to the basket defended by San Antonio Spurs center Jakob Poeltl (25) in the third quarter at Vivint Arena. Mandatory Credit: Rob Gray-USA TODAY Sports

Utah Jazz sinoć je na domaćem parketu u Vivint Smart Home Areni upisao prvi poraz nakon osam odigranih utakmica. Džezeri su tijesno izgubili od San Antonio Spursa (126-128), trenutno tek 12. momčadi Zapada.

Jazz je bio bolja ekipa u prvom poluvremenu, što se vidjelo i na rezultatu: sastav za koji nastupa hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović otišao je na predah s 14 koševa prednosti, ali Spursi su odgovorili u nastavku. U trećoj četvrtini nadoknadili su minus i prešli u vodstvo od četiri razlike, a bitka je naposljetku pala na zadnju loptu: Donovan Mitchell pogodio je za Utinih 126-125 u posljednjoj minuti, ali San Antonio je ugrabio pobjedu preko Lonnieja Walkera IV. i slobodnog bacanja Dejountea Murrayja.

Mitchell je predvodio Jazz s 27 poena, pet skokova i četiri asistencije, a Bojan Bogdanović ubacio je 16 koševa, skupio pet uhvaćenih lopti i dvije asistencije. Šut iz igre bio mu je na 50 posto, a ubacio je i jednu tricu iz tri pokušaja.

Dakle, u pobjedi i u porazu, Babo je uvijek prisutan…