Utah Jazz upisao je novi poraz, ali Bojan Bogdanović bio je najbolji strijelac momčadi

Apr 8, 2022; Salt Lake City, Utah, USA; Utah Jazz forward Bojan Bogdanovic (44) drives the ball around Phoenix Suns forward Jae Crowder (99) in the second quarter at Vivint Arena. Mandatory Credit: Rob Gray-USA TODAY Sports

Regularna NBA sezona približava se samom kraju: Utah Jazz sinoć je odigrao pretposljednju utakmicu prije playoffa, a na domaćem parketu izgubio je od Phoenix Sunsa rezultatom 111-105. Tako je upisao drugi uzastopni poraz, no hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović pružio je solidnu partiju.

Iako je Utah na ulasku u posljednju četvrtinu imala 17 poena prednosti, Sunsi su uspjeli smanjiti na 10 razlike i zatim serijom 13-0 izjednačiti tri minute prije svršetka susreta. Deandre Ayton i Mikal Bridges iskazali su se u ključnim trenucima i doveli Phoenix do 64. ovosezonske pobjede, a prva momčad Zapada prekosutra će zaključiti regularnu sezonu. Sunsi kod kuće dočekuju Sacramento, a Jazz odlazi u goste Portlandu.

Bogdanović je bio najbolji strijelac franšize iz Salt Lake Cityja. Babo je u 32 minute na parketu zabio 21 poen s dosta slabom realizacijom šuta (39 posto), a piše mu se i sedam uhvaćenih lopti, jedna asistencija te dvije ukradene lopte. Bila mu je to 30. ovosezonska utakmica s 20 ili više poena. Donovan Mitchell, koji je bio upitan, ubacio je 18 poena, a goste je predvodio Devin Booker s 33 koša.