Umro je, al' je živ: Krzysztof Piątek je s dva brza gola odveo Herthu do pobjede nad Unionom

Krzysztof Piatek 1:0 / Freude / Emotion / jubelnd / Jubel nach 1:0 / Geisterspiel Corona / / Fußball Fussball / DFL Bundesliga Herren / Saison 2019/2020 / 13.06.2020 / Hertha BSC Berlin vs. SG Eintracht Frankfurt SGE / DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video. / *** Krzysztof Piatek 1 0 joy emotion jubilant jubilation after 1 0 ghost game Corona sport football football DFL Bundesliga men season 2019 2020 13 06 2020 Hertha BSC Berlin vs SG Eintracht Frankfurt SGE DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and or quasi video

U prvoj utakmici 10. kola Bundeslige Hertha je na Olimpijskom stadionu u berlinskom derbiju pobijedila Union 3-1.

Union, koji je sezonu otvorio jako dobro, mogao je večeras pobjedom barem privremeno skočiti na treće mjesto. I bio je na tom putu barem do 23. minute.

Naime, u 20. minuti Nigerijac Taiwo Awoniyi pogodio je iz blizine za 1-0. Union je izgledao dobro, ali tri minute kasnije Robert Andrich dobio je izravni crveni karton i Union je ostao s desetoricom. Andricheva je kopačka neoprezno završila na licu Lucas Tousarta u borbi za loptu na sredini terena i Andrich je morao u svlačionicu.

Hertha je napokon izjednačila u 51. minuti preko Petera Pekarika i zatim je posao dovršio Krzysztof Piątek koji je u igru ušao na poluvremenu.

Piątek je prvo u 74. minuti odbijanac uz dosta sreće poslao u mrežu za 2-1, a tri minute kasnije potvrdio je pobjedu Herthe puno ljepšim golom, volejem iz mjesta s 13-14 metara.

Piątek je nakon maštanja o Barceloni i Chelseaju iz Milana u Herthu, podsjetimo, stigao početkom ove godine, odnosno u sredini prošle sezone. Do kraja prvenstva postigao je četiri gola u 15 utakmica u Bundesligi.

Situacija je, čini se, sada nešto bolje, iako do danas uopće nije izgledala tako. Naime, u devet dosadašnjih utakmica postigao je samo jedan gol. Ova dva će sasvim sigurno uljepšati tu tmurnu sliku, a možda budu i zamah za nešto ozbiljniji golgeterski učinak u nastavku prvenstva… Možda.