Ukrajina je još živa. Preokrenula je protiv Slovačke i ostala u igri za prolazak skupine

U Düsseldorfu je slavila s 2-1

Soccer Football - Euro 2024 - Group E - Slovakia v Ukraine - Dusseldorf Arena, Dusseldorf, Germany - June 21, 2024
Ukraine's Roman Yaremchuk scores their second goal REUTERS/Piroschka Van De Wouw

Slovačka i Ukrajina svojim su međusobnim dvobojem otvorili drugo kolo u skupini E, ali i osmi dan natjecanja na Europskom prvenstvu. Te su momčadi u posve različitom raspoloženju dočekali ovaj sraz, jer su Ukrajinci dobrano nastradali u okršaju s Rumunjskom (3-0), dok su Slovaci podosta neočekivano trijumfirali nad favoriziranom Belgijom (1-0).

I jedni i drugi tražili su nove bodove, a do njih je na kraju uz preokret došla ukrajinska izabrana vrsta, i to uz konačni rezultat od 1-1 u Düsseldorfu. Time će itekako nezadovoljna biti slovačka reprezentacija, jer je u drugom poluvremenu ispustila rano stečeno vodstvo. Naime, povela je ta ekipa već u 17. minuti, a strijelac je ponovno bio Ivan Schranz.

Podsjetimo, isti je nogometaš zabio u pobjedi nad Belgijcima, pa je zanimljivo istaknuti kako je u cijeloj ligaškoj sezoni za Slaviju postigao tek tek jedan pogodak. Ovog puta je asistent bio Lukáš Haraslín, koji je pomalo i u čudnoj situaciji s lijevog krila ubacio desnom nogom te pronašao Schranza na drugoj vratnici, a on potom ulovio golmana Anatolija Trubina na krivoj nozi.

Imala je Ukrajina još i u prvom poluvremenu šanse za izjednačenje, pa je tako Oleksandr Timčik u 34. pogodio i vratnicu, no do poravnanja je došlo tek u nastavku. I to već u 54. minuti, kad je Mikola Šaparenko razveselio brojne navijače u žutom na tribinama. Bila je to krasna akcija s puno dodavanja, a ono završeno uputio je Oleksandr Zinčenko i pronašao suigrača, praktički usamljenog u šesnaestercu.

Tad se i posve promijenio momentum ove utakmice, pa se činilo kako bi Ukrajina do kraja dvoboja mogla doći i do preokreta. To se i ostvarilo na ulasku u posljednjih 10 minuta, kad je podosta loše reagirala slovačka obrana. Pogotovo se to odnosi na vrlo iskusnog kapetana Milana Škriniara, kojem je uspio pobjeći rezervni igrač Roman Jaremčuk te potom iz blizine poslati loptu pored Martina Dúbravke.

Rezultat se više nije mijenjao, pa se tako Ukrajina u potpunosti vratila u život, s ova tri osvojena boda. Na privremenoj ljestvici, koja će vrijediti sve do subotnjeg ogleda Rumunjske i Belgije, samo su potonji bez bodova, dok ih preostale momčadi imaju po tri. Po mnogima jedna od najdosadnijih skupina, sad je postala vrlo zanimljiva te itekako neizvjesna…