Turska i Gruzija iznenadile su nas uzbudljivom utakmicom. Pogledajte sjajne pogotke

Svega je bilo u prvom poluvremenu

Turkey v Georgia Euro 2024 18/06/2024. Group F Goal 1-0 Mert Muldur of Turkey scores a goal during the Euro 2024 match between Turkey and Georgia at BVB Stadion, Dortmund, Germany on 18 June 2024. Editorial use only , Copyright: xNigelxKeenex PSI-19820-0014

Turska i Gruzija nisu baš najzvučnije reprezentacije na ovom Euru, ali pružile su nam sjajnih 45 minuta na svom susretu u Dortmundu. Danas smo nešto duže čekali na prvu utakmicu dana, ali isplatilo se čekanje jer prvo poluvrijeme bilo je sjajno.

Turci su krenuli bolje i brzo su pogodili stativu, a poveli su u 25. minuti. Nevjerojatno je iz voleja pogodio Mert Müldür i samo nastavio rumunjsku tekovinu kandidata za najbolji pogodak prvenstva. Gol pogledajte OVDJE.

VAR pa povratak Gruzije

Samo tri minute kasnije opet se trese gruzijska mreža, ali ovaj put javio se VAR i signalizirao zaleđe. Objeručke su Gruzijci prihvatili tu ruku spasa pa je u 32. minuti došlo i do izjednačenja, a heroj je Georges Mikautadze.

Gruzijac je odlično reagirao i jednu nisku loptu s desne strane pospremio tamo gdje nitko nije očekivao, a najmanje turski vratar: u prvi kut pa je na poluvremenu 1-1 nakon mnoštva prilika, pa i golova. Drugi gol pogledajte OVDJE.

Utakmice prvog kola Eura zasad su vrlo uzbudljive i sadržajne, samo neka se tako nastavi…