Tudorov Udinese do danas je primio šest golova. Atalanta mu je malo prije utrpala njih sedam

UDINE, ITALY - MAY 18: Igor Tudor head coach of Udinese Calcio reacts during the Serie A match between Udinese and SPAL at Friuli Stadium on May 18, 2019 in Udine, Italy.  (Photo by Alessandro Sabattini/Getty Images)

Baš je to danas loše izgledalo za Udinese i Igora Tudora.

U susretu 9. kola talijanskog nogometnog prvenstva Atalanta je u Bergamu dočekala, a onda i ‘razbila’ Udinese sa 7-1 u utakmici koju je za ovosezonski prvijenac iskoristio i hrvatski reprezentativac Mario Pašalić.

O kakvom je potopu riječ dovoljno će reći podatak — ako već rezultat ne kazuje i previše — da je Tudorova momčad u prvih osam kola primila svega šest golova, a danas u Bergamu jednog više nego u odigranih 720 minuta. I može Tudor, a ovo valja shvatiti uvjetno, biti i sretan sa ʻsedmicomʼ jer su domaćini imali još nekoliko sjajnih prilika, a i pogođen okvir gola. Momčad iz Udina od još težeg poraza spasio je vratar Juan Musso.

Početak nije nagovještavao debakl Tudorove momčadi kakav je viđen na kraju ogleda.

Dapače, gosti su poveli u 11. minuti golom Stefana Okake, no deset minuta kasnije izjednačio je Josip Iličić. Vjerojatno ključni trenutak utakmice dogodio se u 33. minuti kada je Nicholas Opoku skrivio kazneni udarac i pritom zaradio crveni karton.

A onda je krenulo curiti na sve strane.

Luis Muriel je bio siguran postigavši prvi od svoja tri gola na ovoj utakmici, kasnije će zabiti i u 48., a onda i 76. minuti ponovo iz kaznenog udarca. Iličić je u završnici prvog dijela zabio svoj drugi gol na utakmici, a među strijelce se upisao i Pašalić u 52. minuti. Bio je to njegov prvi gol ove sezone. U samoj završnici utakmice za 7-1 je zabio i Amad Traoré.

Zanimljivo, upravo je Atalanta jedan od klubova koji je nanio najteži poraz Udineseu u povijesti kluba. U sezoni 1931/32. u Serie B momčad iz Bergama je slavila sa 7-0. Identičnim rezultatom Udinese je izgubio još tri puta, od Milana (1959.), Fiorentine (1959.) i Barija (1931.).

Također, Atalanta nikad nije slavila uvjerljiviju pobjedu u Seriji A, ali je već jednom upisala takvu u talijanskom prvenstvu. Rezultat 7-1 protiv Udinesea jednak je onom ostvarenom 1952. u utakmici protiv Triestine. Naravno, dodamo li ovaj prijašnjim napadačkim učincima kluba u sezoni, dolazimo do podatka da Atalantini nogometaši nakon devet odigranih kola u talijanskom prvenstvu nikad nisu bili efikasniji od 28 pogodaka, koliko ih sad imaju na kontu.