Triple-double mašina: Luka Dončić odigrao je sjajnu utakmicu protiv San Antonio Spursa

Dallas Mavericks pobijedili su na gostujućem parketu San Antonio Spurse 123-109 u utakmici u kojoj je Luka Dončić stigao do svog 18. triple-double u karijeri u koji je ugrađeno najmanje 30 poena.

Dončić takvih učinaka sada ima više, primjerice, od Magica Johnsona i Larryja Birda. Na vrhu ljestivce je, naravno, Oscar Robertson (106), dok je Dončić trenutno šesti.

U svakom slučaju, Dončić je sinoć za 36 minuta koje je proveo na parketu ubacio 32 poena, upisao 15 asistencija i uhvatio 12 skokova.

Mavsi su već u prvoj četvrtini napravili razliku od osam poena. Drugi su četvrtini dobili s dva poena i onda utakmicu prelomili u trećoj, nakon poluvremena, s 34-20. Dončić je, dodajmo, pogodio šest trica iz 13 pokušaja.

Kristaps Porzingis također je zabio 32 poena, dok je najbolji strijelac Spursa bio Devin Vassell s 20 poena.

Mavsima je ovo bila osma pobjeda ove sezone.