Trebamo pohvaliti Jalena Brunsona. Sinoć je odigrao čitavu utakmicu i ubacio 38 poena Heatu

New York Knicks' Jalen Brunson (11) drives against Miami Heat's Caleb Martin (16) during the second half of Game 5 of an NBA basketball Eastern Conference playoff semifinal Wednesday, May 10, 2023, in New York. The Knicks won 112-103. (AP Photo/Frank Franklin II)

New York Knicks sinoć su uhvatili drugu pobjedu u seriji konferencijskog polufinala protiv Miami Heata i tako se spasili eliminacije. Momčad koju vodi Tom Thibodeau smanjila je zaostatak na 3-2 u Madison Square Gardenu i tako izborila šestu utakmicu koja se opet igra na Floridi, a učinila je to rezultatom 112-103.

Iako je Miami uvjerljivo krenuo u utakmicu, Knicksi su u drugoj četvrtini nanizali seriju 18-2 i tako inicirali preokret u svoju korist. Miami se držao na prihvatljivoj razlici, a tokom posljednje četvrtine došao na samo minus četiri, ali New Yorkove vedete ostavile su sve na parketu i dobrano se naradile kako bi na kraju osigurale pobjedu svojoj ekipi. Dovoljno je spomenuti da su Quentin Grimes i Jalen Brunson proveli svih 48 minuta u igri, a potonji je odigrao sjajnu utakmicu.

Brunson je susret završio s 38 poena, a gotovo je upisao i triple-double s devet skokova i sedam asistencija. Jedini je igrač u povijesti Knicksa koji je odigrao takvu partiju u doigravanju, a tek je četvrti igrač te franšize koji je ubilježio tri utakmice s 30 ili više poena u jednoj seriji playoffa. Bernard King i Carmelo Anthony to su činili dvaput, a Patrick Ewing jednom.

R.J. Barrett ubacio je 26, Julius Randle također je bio na razini s 24 poena, a nijedan Miamijev igrač sinoć nije uspio dostići brojku od 20 poena. Najbliži tome bio je Jimmy Butler s 19.