Tinejdžeri su u modi: Musiala i Bellingham vodili su svoje njemačke velikane do pobjeda

Jamal Musiala Muenchen FC Bayern M¸nchen vs Red Bull Salzburg 08.03.2022, Fussball Champions League, Saison 2021/22 Foto: Moritz M¸ller *** Jamal Musiala Muenchen FC Bayern Munich vs Red Bull Salzburg 08 03 2022, Football Champions League, season 2021 22 Photo Moritz M¸ller

Bayern München i Borussia Dortmund u 11. su kolu Bundeslige došli do novih pobjeda i približavanja vrhu tablice, a glavne su uloge u slavljima oba velikana igrali tinejdžeri.

Jamal Musiala u slavlju je nad Hoffenheimom zabio pogodak u 18. minuti nakon kornera koji je izveo Leon Goretzka, a to mu je bio deveti pogodak u svim natjecanjima ove sezone.

Ne samo da je time Musiala već prebacio učinak iz čitave prošle sezone, već je i prvi tinedjžer iz Top 5 europskih liga jer nitko mlađi od 20 godina nije zabio devet pogodaka kao on.

Nije tu stao Bayern, već je u 38. pogodio Eric Maxim Choupo-Moting za potvrdu slavlja Bavaraca i skok na drugo mjesto s 22 boda. Za Hoffenheim je Andrej Kramarić ušao u 62. minuti.

Nije dužan ostao ni Jude Bellingham koji zabija sve češće i približava se Musiali. 19-godišnji Englez nakon četiri gola u Ligi prvaka i dva u DFB Pokalu dočekao je i prve bundesligaške golove ove sezone, i to odmah dva.

Dortmund je u tri vezana susreta u Bundesligi bio bez pobjede, a onda je frustracije iskalio petardom protiv Stuttgarta. Bellingham je zabio prvi gol već u drugoj minuti pa i za 4-0 u 53.

Između toga pogađali su i Niklas Süle te Giovanni Reyna, a za 5-0 zabio je Youssouf Moukoko kako bi se kmpletirao trojac tinejdžera koji su zabijali za Dortmund. Bellingham je osim dolaska do osmog gola sezone postao i treći najmlađi igrač koji je zabio dva gola u istom susretu za Borussiju u Bundesligi. Mlađi od njega to su odradili Jadon Sancho i Daniel Simmes.

Borna Sosa odigrao je čitav susret za Stuttgart koji je s osam bodova na tek 16. mjestu, dok je Dortmund skočio na četvrto mjesto s 19 bodova.