Tako to rade majstori. Pogledajte kako je nizozemski dvometraš riješio utakmicu svojim prvim dodirom

Za pobjednički gol trebalo mu je samo 138 sekundi

Nizozemska je teškom mukom ipak došla do pomalo i očekivanog slavlja na Euru nad Poljskom, u 83. minuti pobjednički zgoditak postigao je Wout Weghorst. Rezervnom igraču trebalo je samo 138 sekundi da se upiše u strijelce i postavi konačnih 2-1 u Hamburgu, pa su Nizozemci tako upisali vrlo važna tri boda.

Taj 197 centimetara visoki Burnleyjev napadač na teren je ušao umjesto Memphisa Depaya tek nešto dvije minute prije i spasio svoju momčad. Krasnu mu je loptu tad podvalio Nathan Aké iz Manchester Cityja, i u toj se akciji vidio utjecaj Pepa Guardiole na ovog vrlo ofenzivnog nizozemskog braniča.

Cijelu ovu situaciju možete pogledati na OVOJ poveznici, odnosno HRT-ovim stranicama. Pokazao se tako Weghorst kao pravi džoker s klupe i odlučna odluka izbornika Ronalda Koemana, već je sa svojim prvim dodirom na utakmici riješio pitanje pobjednika. Doduše, nije mu to prva takva situacija, jer je i na Svjetskom prvenstvu u Kataru s dva zgoditka izborio produžetke u srazu s Argentinom.

Točnije, Weghorst je put do mreže pronašao u svakom od svoja posljednja tri udarca na velikim natjecanjima. Nakon što je gol u petak zabio i stameni njemački napadač Niclas Füllkrug, a upečatljiv je bio i ulazak mađarskog diva Martina Ádáma, čini se kako se u modu opet vraćaju gorostasni centarfori…