Svaka čast Majeru na golovima, ali treba istaknuti sjajnu Petkovićevu asistenciju. Pogledajte je

03.06.2024., stadion HNK Rijeka, Rijeka - Prijateljska utakmica, Hrvatska - Sjeverna Makedonija.

Hrvatska je sjajno ušla u prvu pripremnu utakmicu uoči Europskog prvenstva, na poluvrijeme je dvoboja sa Sjevernom Makedonijom na Rujevici otišla s prednošću od 2-0. Naša je izabrana vrsta prikazala vrlo dobru igru u tih uvodnih 45 minuta, a posebno se istaknuo dvostruki strijelac Lovro Majer.

On je do prvog zgoditka došao već u 10. minuti, kad je fantastično pogodio iz slobodnog udarca s oko 25 metara udaljenosti, o čemu smo pisali OVDJE. Bio je to njegov već sedmi pogodak u nacionalnom dresu, a do osmog je došao u posljednjoj minuti prvog dijela. Ako kod gola za 1-0 sve zasluge ide Majeru, onda pri povećanju vodstva svakako treba spomenuti sjajnu asistenciju Brune Petkovića.

Taman prije isteka 45. minute, lopta je na rubu kaznenog prostora stigla do tog Dinamovog napadača, koji je bio leđima okrenut golu. No, u svojem je stilu mirno zadržao loptu i othrvao se naletu suparničkog braniča, da bi potom u maniri pravog španera petom proigrao Majera. Wolfsburgov veznjak imao je zatim lak zadatak, bez problema je svladao Stoleta Dimitrievskog za 2-0 u Rijeci.

Kako je to točno izgledalo, provjerite na OVOJ poveznici, odnosno na portalu gol.hr. Inače, Telesportov tekstualni prijenos možete pratiti OVDJE, gdje zajedno uz brojne zanimljive podatke i ključne trenutke komentiramo prvu provjeru Vatrenih. Druga je, pak, na rasporedu ove subote od 17.45 u gostima kod Portugala, a onda će hrvatska reprezentacija otputovati u Njemačku.