Sukob titana: Messi je dominirao u preokretu nad Troyesom, ali u debiju je zabio Ante Palaversa

PSG's Lionel Messi, right, is challenged by Troyes' Ante Palaversa during the French League One soccer match between Paris Saint-Germain and Troyes at the Parc des Princes in Paris, France, Saturday, Oct. 29, 2022. (AP Photo/Francois Mori)

Čovjek zvan Mama Baldé bio je vrlo nadahnut protiv PSG-a za svoj Troyes, ali Parižani su u svojim redovima imali čovjeka zvanog Lionel Messi. Dvaput je Troyes vodio preko Baldéa, ali PSG se dvaput vraćao te na kraju i okrenuo.

Baldé je goste doveo u vodstvo već u trećoj minuti, a u 24. PSG izjednačava preko Carlosa Solera kojeg je uposlio Neymar. Tih 1-1 je i na poluvremenu, a u drugom dijelu kreće Messi show.

Nakon što je u 52. Baldé vratio vodstvo Troyesu, Messi je prvo u 55. odaslao bombu s 30 metara u malu mrežu gostujućeg gola pa je samo sedam minuta kasnije krasnom loptom u prostor pronašao Neymara.

Brazilac je neumoljiv, a to je Messiju 10. ligaška asistencija ove sezone. Prvi je igrač kojem je to pošlo za nogom u ligama Petice, a usput ima i sedam ligaških golova, jedan pogodak u Superkupu te četiri zgoditka i tri asistencije u Ligi prvaka.

U 76. PSG je i do kraja prelomio susret, udarac s bijele točke realizirao je Kylian Mbappé. Parižani tako i dalje nastavljaju niz bez poraza u Ligue 1, sad su na 11 pobjeda uz dva remija i imaju pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Lens.

I sve bi to bilo središte ove vijesti da se u 81. minuti na terenu nije pojavio Ante Palaversa. Pomalo zaboravljeni mladi hrvatski reprezentativac upisao je svoj debi za Troyes, nije bio ni ozlijeđen niti je imao drugih problema. Jednostavno ga nije bilo na terenu, ali je ušao i odmah zabio prvijenac.

Zbilo se to u 89. minuti kad mu je sve odradio Rinaud Ripart, a nekadašnja velika Hajdukova nada samo je plasirala loptu u mrežu za 4-3 i kompliciranje susreta uoči nadoknade. Ipak nije bilo velikog povratka pa je Troyes poražen nakon dva vezana remija i nalazi se na 12. mjestu s 13 bodova.