Sudac Chelseajeve pobjede u Milanu baš se razmahao. Tu je i sporno Tomorijevo isključenje

October 11, 2022, MILAN, ITALY: Ac Milans players speaks with the referee Daniel Siebert during he UEFA Champions League group E soccer match between Ac Milan and Chelsea at Giuseppe Meazza stadium in Milan, 11 October 2022..ANSA / MATTEO BAZZI. MILAN ITALY - ZUMAa110 20221011_zaf_a110_042 Copyright: xMatteoxBazzix

Vatreno je bilo na drugom susretu skupine E Lige prvaka. Dok su oči hrvatske javnosti bile uprte na Maksimir, u Milanu se odvijala prava borba u kojoj je Chelsea svladao Milan i sjeo na vrh skupine.

Ipak je u središtu pozornosti bio sudac Daniel Siebert koji je pokazao čak šest kartona u prvom poluvremenu, što je najviše za prvo poluvrijeme bilo koje utakmice Lige prvaka ove sezone.

Posebno je sporan bio onaj prvi karton, direktan crveni koji je dobio Fikayo Tomori za rušenje Masona Mounta. Nije to bio neki pogibeljan start, već povlačenje za rame, no pošto je Tomori bio posljednji igrač obrane nagrađen je direktnim crvenim u 18. minuti uz penal.

Udarac s 11 metara realizirao je Jorginho, a kasnije je Pierre-Emerick Aubameyang postavio i konačnih 2-0. Siebert je do kraja uspio pokazati deset kartona, od čega čak devet žutih.

Ulazi to u povijesne knjige na diobu četvrtog mjesta jer najviše podijeljenih žutih kartona u jednoj utakmici Lige prvaka je 12 na dvoboju Juventusa i Bayern Münchena te u finalu 2014. između Atlético Madrida i Real Madrida.

10 žutih kartona ima tek sedam susreta u povijesti elitnog natjecanja, a ova utakmica na San Siru dolazi u društvo onih s devet. Zanimljivo, Chelsea je sudjelovao na čak dvije od sedam utakmica s 10 žutih, 2006. protiv Barcelone i godinu dana ranije protiv Real Betisa.

Na kraju ovog festivala kartona Chelsea je zauzeo vrh tablice sa sedam bodova, dok je Milan uz Dinamo na četiri boda i na četvrtom mjestu. Mateo Kovačić kod pobjednika je igrao čitav susret, dok je Ante Rebić za Milan ušao u 62. minuti.