Stvarno je nevjerojatno kako je Gakpo ovdje ostao na nogama. Pogledajte sjajan potez Nizozemca

Fenomenalno se upisao u asistente

Cody Gakpo odlično igra na velikim natjecanjima i to potvrđuje iz utakmice u utakmicu pa je isto bilo i danas. Nizozemska je u osmini finala Eura 2024 pobijedila Rumunjsku 3-0 u vrlo jednosmjernoj utakmici, a Liverpoolov ofenzivac i zabio je i asistirao.

O njegovu sjajnom pogotku, koji mu je bio treći na Euru čime je izbio na vrh ljestvice strijelaca, možete više pročitati OVDJE, a njegova asistencija koja je zapečatila rumunjski poraz još je veća poslastica.

Naime, Gakpo je u 83. minuti primio jedno dodavanje Memphisa Depaya na rubu lijeve strane kaznenog prostora, a onda se kod gol-crte pronašao u duelu sa stasitim Raduom Drăguşinom.

Gakpo naizgled izgubio duel, a onda ipak izašao kao pobjednik

Tottenhamov branič na prvu ga je odgurnuo izvan terena i izborio se za loptu, ali onda je stao — lopta nije prešla preko crte, a Gakpo je nevjerojatno uspio ostati na nogama i progurati dodavanje za Donyella Malena koji je zabio za 2-0. Isti igrač kasnije je potvrdio pobjedu golom za 3-0 u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Podsjećamo, Gakpo je sada izjednačen na prvom mjestu liste strijelaca s Georgesom Mikautadzeom, Ivanom Schranzom i Jamalom Musialom. Od nabrojenih, samo je Nijemac još aktivan na turniru…