Srbija je na Luzu pobijedila Portugal i izborila izravan plasman na Svjetsko prvenstvo

U posljednjoj utakmici kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u skupini A Srbija je na Luzu pobijedila Portugal 2-1 i izborila izravan plasman na Svjetsko prvenstvo u Kataru. Srbija ciklus završava s 20 bodova, Portugal sa 17.

Tek što je utakmica počela, Portugal je stigao do vodstva.

U drugoj minuti utakmice Nemanja Gudelj izgubio je loptu u opasnoj zoni koju je Bernardo Silva samo proslijedio do Renata Sanchesa, a ovaj je pogodio za 1-0. Što se tiče Srbije, dakle, nije moglo početi gore, ali reakcija je bila brza.

U 12. minuti Dušan Vlahović zatresao je stativu, a u 33. minuti Srbija je stigla do izjednačenja. Dušan Tadić opalio je s vrha kaznenog prostora, Rui Patricio obranio je njegov udarac, ali samo privremeno; lopta mu je iscurila iz ruku i završila u golu za 1-1. U 40. minuti Filip Kostić zatresao je vanjski dio mreže, tri minute kasnije Vlahović je zabio, ali iz zaleđa i dojam je bio takav da je pauza nešto što je Portugalcima bilo itekako potrebno.

Na poluvremenu je kod Srbije u svlačionici ostao Gudelj, a u igru je ušao Aleksandar Mitrović. Portugal je u 52. minuti složio kontru koju Sanches nije uspio pretvoriti u novo vodstvo, a nešto slično vidjeli smo i u 62. minuti. Tri minute prije toga Kostić je tražio Vlahovića na drugoj stativi, ali je Fiorentinin igrač ostao malo prekratak.

U 77. minuti Vlahović je imao još jednu solidnu priliku, ali je njegov udarac s desetak metara završio u bloku. Napokon, u 90. minuti za pobjedu je glavom u bliži kut pogodio Mitrović; Srbiju je poslao u Katar, a Portugalu nanio prvi poraz u ciklusu. Zasluženo, jer izabranici Dragana Stojkovića pokazali su više od Portugalaca koji su, može se, reći odigrali još jednu svoju tipičnu utakmicu. Ali ovoga puta, iako su bili blizu, nije prošlo…