Srbija je bila na dnu, a onda se ukazao Luka Jović. Pogledajte povijesni gol

Pogodak koji im je ostavio šanse

Serbia's Luka Jovic, foreground left, celebrates after scoring his side's first goal during a Group C match between Slovenia and Serbia at the Euro 2024 soccer tournament in Munich, Germany, Thursday, June 20, 2024. (AP Photo/Ariel Schalit)

Slovenija i Srbija danas su se sastale u “regionalnom” derbiju drugog kola skupine C Eura 2024. u Njemačkoj, a ova utakmica u Münchenu pružila nam je puno uzbuđenja i na kraju je završila 1-1.

Od prve minute dvoboja Slovenci su preuzeli inicijativu i zagospodarili terenom, ali nisu uspjeli postići pogodak.

U drugom poluvremenu Srbi su se malo probudili, ali prvi su gol postigli Kekovi izabranici. Žan Karničnik povukao je kontru u 69. minuti, lopta je došla do Timija Elšnika na lijevu stranu, a on mu je potom vratio na drugu vratnicu. Karničnik se ušuljao pored srpskih braniča, ispružio nogu i zabio za 1-0.

Najkasniji gol u povijesti Eura

Srbija, jednostavno, nikako nije mogla zabiti Slovencima koji su izmjenama pokušali zatvoriti, kako se ono frazeološki kaže, sve prilaze svojemu golu. Međutim, na kraju ipak nisu uspjeli u tom naumu; Srbija je u posljednjoj sekundi zabila golom Luke Jovića poslije kornera i gužve u kaznenom prostoru. To je i najkasnije zabijen gol u povijesti Europskog nogometnog prvenstva ako ne računamo produžetke. Pogodak možete pogledati OVDJE.