Split je imao veliko vodstvo protiv Zadrana, a onda se dogodio nevjerojatan preokret

22.04.2024., Zadar - Utakmica 32. kola FavBet Premijer lige izmedju Zadra i Splita

Zadar i KK Split danas su se ogledali na Višnjiku u derbiju prve i druge momčadi na ljestvici domaćeg košarkaškog prvenstva, a momčad koju vodi Danijel Jusup nadmoćno je slavila rezultatom 93-74 i pokazala tko je trenutno gazda.

Splićani su, zapravo, odlično krenuli u utakmicu i nakon prvog poluvremena imali velikih 12 razlike protiv domaćina, a na startu treće četvrtine otišli su i na još većih plus 15. Međutim, potom je krenuo streloviti uspon Zadrana koji su serijom 19-2 preokrenuli stvari u svoju korist.

Split je u zadnjih 10 minuta uspio ući s pola koša zaostatka zahvaljujući trici Lewisa Sullivana i zatim zaslugom istog igrača prešao u minimalnu prednost, no Zadar se tada potpuno raspištoljio, većinom preko Lovre Mazalina i Arijana Lakića koji je pogodio četiri trice zaredom i tako uništio Žute.

Fenomenalan preokret u drugom poluvremenu na krilima sjajnog Arijana Lakića! #IgrajZadre 💙🤍

Posted by KK Zadar on Monday, April 22, 2024

Lakić je tako priskrbio titulu prvog strijelca svoje ekipe s 19 poena i tricom 6/10, no najkompletniju partiju pružio je, naravno, Luka Božić sa 17 poena, četiri skoka i 11 asistencija. Jednako je ubacio Marko Ramljak, a dvoznamenkasti su bili i Juan Davis i Mazalin s 14. Najbolji strijelac na utakmici bio je, s druge strane, Shannon Shorter s 21 poenom.

Zadar je potvrdio prvo mjesto, a prije doigravanja još ima susret s fenjerašem Boscom.