Spasitelj Paša: Mario Pašalić osigurao je Atalanti bod golom u sudačkoj nadoknadi

Ademola Lookman of Atalanta BC celebrates with Mario Pasalic after scoring the goal of 0-2 during the Serie A football match between Empoli FC and Atalanta BC at Carlo Castellani stadium in Empoli Italy, October 30th, 2022. Photo Andrea Staccioli / Insidefoto andreaxstaccioli

Atalanta je danas krenula u nastavak sezone u Serie A, a odmah je naišla na iznimno tešku utakmicu. Gostovanje kod Spezije nije se trebalo pokazati posebno napornim, ali Božica je na kraju u posljednjim trenucima susreta izborila bod (2-2). I to zaslugom hrvatskog reprezentativca Marija Pašalića, no krenimo redom…

Spezia je već poslije pola sata igre vodila 2-0: Emmanuel Gyasi u osmoj je minuti pogodio poslije jednostavne kontre kojom je Atalantina obrana ispala u tri poteza. M’Bala Nzola proslijedio mu je loptu u sredinu, a Ganac je smireno poentirao za 1-0.

Nzola se, tako, kod prvog gola upisao u asistente, a u 31. je postao i strijelac. Atalanta je izgubila loptu na sredini, Mehdi Bourabia proigrao je spomenutog ofenzivca, a njegovo dodavanje u potpunosti je izbacilo gostujuću obranu koja je izgledala amaterski. Napadač iz Angole zabio je za 2-0, a stvari su mogle biti još i gore budući da je VAR poništio pogodak Ethana Ampadua u 62. Momčad Gian Piera Gasperinija počela je napadati, no do gola je stigla tek u 77. minuti.

Danski mladić Rasmus Winther Højlund tada je zabio nakon lijepog primanja lopte i okreta, no pogodak je otišao na dušu i domaćem zamjenskom vrataru Petru Zovku koji je morao bolje reagirati. Određeni mir Gasperini je osigurao tek u sudačkoj nadoknadi, a glavnu je ulogu odigrao hrvatski reprezentativac Mario Pašalić. On je, inače, ušao u igru u 57. minuti.

Bivši Hajdukov igrač zabio je u drugoj minuti sudačke nadoknade; Teun Koopmeiners nabacio je u šesnaesterac, a Pašalić se uspio izvući i ugurati loptu preko crte za konačnih 2-2. Bio je to tipičan zgoditak 27-godišnjeg veznjaka i njegov drugi u prvenstvu u aktualnoj kampanji.

Atalanta sada ima 28 bodova na sedmom mjestu, a Spezia je 17. s 14, sedam više od Sampdorije koja je prva ispod crte.