Spasitelj Messi: PSG je u utakmici s dva preokreta slavio protiv Lillea, ali se i Neymar ozlijedio

Gledajući sva natjecanja, Paris Saint-Germain je uoči ovog vikenda bio u seriji od čak tri poraza zaredom, što je prava rijetkost za ovaj sastav. Taj se niz hitno morao prekinuti, kako i ova sezona ne bi bila neuspješna, a prava prilika za to bio je današnji ligaški ogled s Lilleom. U sjajnoj utakmici sa sedam golova i dva preokreta, PSG je ipak slavio s 4-3, no zabrinjava i ozbiljnija Neymarova ozljeda.

Domaći su vrlo brzo došli do velike prednosti, već nakon 17. minuta na semaforu je bilo 2-0. Najprije je PSG do ranog vodstva doveo povratnik u početni sastav Kylian Mbappé, nakon sjajne solo-akcije u 11. minuti. Primio je loptu na lijevoj strani, sjurio se potom prema golu iako su ispred njega bila dvojica Lilleovih braniča. Prošao je između njih te zatim poentirao iza leđa golmana Lucasa Chevaliera.

Od tog se šoka gosti nisu stigli niti oporaviti, a već je nova lopta bila u njihovoj mreži. Sada je PSG u znatnom većoj brojci krenuo prema suparničkim vratima, a na kraju akcije je Vitinha nesebično asistirao Neymaru, za njegov 13. ligaški gol. Što se tiče PSG-ovih igrača, u Ligue 1 je samo Mbappé bio efikasniji (14).

No, nije niti to previše obeshrabrilo gostujuće igrače, ubrzo su smanjili svoj zaostatak. Bila je to očito vrlo uigrana akcija nakon udarca iz kuta, u konačnici je u peterac ubacio Angel Gomes, i to točno na glavu Bafodéa Diakitéa, koji je iz blizine svladao Gianluigija Donnarummu.

Loše vijesti za sve navijače Parižana nastavile su se početkom nastavka utakmice, točnije u uvodnih 15-ak minuta drugog dijela. Prvo se ponovno ozlijedio Neymar, očito je njegovo stanje ozbiljnije, jer je odmah izašao iz igre. Samo nekoliko trenutaka kasnije, Lille je dobio i priliku za izjednačenje, sudac je pokazao na bijelu točku nakon što je pri udarcu iz kuta Marco Verratti povlačio za dres Tiaga Djalóa.

Vrlo precizan je s 11 metara bio Jonathan David, koji se sada s 15 ligaških golova izjednačio s Folarinom Balogunom iz Reimsa, vodećim strijelcem Ligue 1. No, niti to nije bio kraju poluvremenu iz najgore noćne more za domaćeg trenera i bivšeg Lilleovog stratega Christophea Galtiera, jer je Lille u 69. minuti došao do totalnog preokreta.

Sjajnu dugu loptu je iz okreta poslao André Gomes, točno pred noge Jonathana Bambe, koji je bio u trku te pobjegao svim PSG-ovim braničima. Opalio je snažno prema Donnarummi, talijanski vratar nije imao nikakve šanse, iako je francuski nogometaš bio u pomalo teškoj poziciji na terenu. PSG-ova mreža se i po treći put zatresla, uz glasne zvižduke s tribina Parka prinčeva.

Ipak, domaći sastav se u samoj završnici uspio spasiti četvrtog uzastopnog poraza, što bi bio prvi takav slučaj otkako su klub preuzeli katarski šeici. Dapače, na kraju je čak PSG upisao i pobjedu, novim preokretom na utakmici. Igrala se 87. minuta, kada je Juan Bernat proigrao Mbappé, a ovaj udarcem iz prve matirao golmana Chevaliera, za svoj već 198. gol u PSG-ovom dresu.

Potom je sudac odredio čak sedam minuta sudačke nadoknade, to je bilo i više nego dovoljno za još jedan gol u Lilleovoj mreži. Gotovo cijelu utakmicu je neprimjetan bio Lionel Messi, a onda je najprije izborio slobodni udarac u opasnoj zoni, a zatim ga i sam izveo. Sjajnim i odmjerenim udarcem s 20-ak metara pogodio je suparničku mrežu, za konačnih 4-3 i veliko rasterećenje čitave njegove momčadi.