Španjolska je, na hrvatsku radost, potpuno izdominirala i 'ugasila' Albaniju. Statistika to dokazuje

Jednosmjerna ulica

Soccer Football - Euro 2024 - Group B - Albania v Spain - Dusseldorf Arena, Dusseldorf, Germany - June 24, 2024   Albania's Kristjan Asllani in action with Spain's Dani Olmo REUTERS/Bernadett Szabo

Albanija se u posljednjem kolu protiv Španjolske nadala pobjedi koja bi ju odvela u drugi krug Eura, a sudeći po prikazanom u prva dva kola protiv Italije i Hrvatske, imala se čemu nadati. No, sve to palo je u vodu prvim poluvremenom u Düsseldorfu.

Iako je Luis de la Fuente na teren poslao rezerve protiv udarne albanske postave, Španjolska je dominirala prvim poluvremenom. Osim pogotka Ferrana Torresa iz 13. minute, imali su Španjolci još nekoliko solidnih prilika, a Albanija nije stvorila ništa osim jednog udarca s distance.

Tome svjedoči i statistika: šut Kristjana Asllanija s distance u 45. minuti bio je prvi i jedini albanski udarac u prvom dijelu. Španjolci su ih skupili devet, od čega su stvorili jednu veliku priliku, odnosno pogodak, a samo dva udarca išla su unutar okvira gola.

Screenshot Sofascore

Prema statistici očekivanih golova rezultat je realan jer Španjolska je na 0.81, a Albanija na tek 0.03 iz tog jednog dalekometnog pokušaja. Četiri kornera imali su Španjolci, Albanci tek jedan, a posjed je na španjolskoj strani sa 60-40.

Dojam je da Albaniji nekako nedostaje energije i agresivnosti jer napravili su tek dva faula, dok se Španjolska lako šeta po kaznenom prostoru i uputila je čak osam udaraca unutar 16 metara od albanskog gola.

Pokazali su Španjolci da i s rezervama mogu djelovati itekako impresivno, a Hrvatska će se nadati da će u tom ritmu i nastaviti jer Vatrenima ne odgovara albansko slavlje…