Sergio Ramos ugurao se u Bukureštu među deset najboljih španjolskih strijelaca u povijesti

U večeras najatraktivnijoj utakmici tekućih kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2020. godine Španjolska je u Bukureštu pobijedila Rumunjsku 2-1 i stigla do pete pobjede (u isto toliko utakmica) u skupini F.

Španjolci u posljednjih pola sata utakmice izdržali nalet Rumunja koji je uslijedio nakon što je u 59. minuti Florin Andone glavom poslao loptu u mrežu pa promijenio dinamiku utakmice i ambijent na tribinama. Asistirao mu je, također, glavom George Pușcaș, napadač Readinga, koji je Španjolcima stvorio par problema na utakmici, najveći u 78. minuti kada ga je Diego Llorente faulirao kao posljednji igrač i zaradio crveni karton.

Ali zapravo smo prije neočekivane završnice već isplanirali napisati nešto o Sergiju Ramosu. Naime, Ramos je Španjolsku u vodstvo doveo u 29. minuti — naravno, s bijele točke, i, naravno, do isteka iste te minute uspio je zaraditi i žuti karton zbog proslave gola… Rumunjske ultrase pogledao je “dalekozorom”, što su mu ovi honorirali zvižducima do kraja utakmice u trenucima kada je imao loptu. Drugi gol za Španjolsku na utakmici postigao je u 47. minuti Paco Alcácer.

Uglavnom, Ramosu je to bio 21. gol za španjolsku reprezentaciju. Deset golova od ukupnog zbroja stigli su s bijele točke, a Ramos je danas posljednjim postao deseti najbolji strijelac u povijesti španjolske reprezentacije. Izjednačio se, točnije, na tom mjestu s Míchelom, svojevremeno (1982.-1996.) desnim veznim Real Madrida.

U posljednjih devet utakmica španjolske reprezentacije Ramos je postigao osam golova. Pa tako sad, recimo, Ramos u reprezentativnom dresu ima više golova od Francesca Tottija, Davida Beckhama, Carlosa Téveza ili Francka Ribéryja. Nije loše za jednog stopera.