Sjajni Mbappé pogurao je PSG do četvrtfinala. Može li ga na svojem oproštaju odvesti i do titule?

U obje prethodne sezone Lige prvaka, Paris Saint-Germain zapeo je već na prvoj prepreci nokaut faze. Najprije je koban bio Real Madrid (3-2), a potom i Bayern (3-0), no ovog puta francuski sastav ipak se izborio za četvrtfinale. Nije mu smetalo ni to što u ždrijebu osmine finala nije bio nositelj, jer ga je pomalo mazila i sreća te ga uparila s Real Sociedadom.

Trenutno tek sedma momčad španjolskog prvenstva pokazao se kao nedostojan suparnik za PSG, koji je i u drugoj utakmici upisao pobjedu. Igrači koje vodi trener Luis Enrique večeras je slavio s 2-1, te s ukupnih 4-1 prošao u iduću rundu. Za oba gostujuća pogotka zaslužan je strijelac Kylian Mbappé, a mrežu je zatresao u svakom od poluvremena.

Čak štoviše, kod prvog zgoditka ju je čak i rasparao, toliko je bio silovit njegov udarac iz 15. minute. Fantastičan je bio taj gol, pogotovo jer je nakon nepreciznog dodavanja Ousmanea Dembéléa bio u vrlo teškoj situaciji. No, Mbappé se odlično snašao te kratkom fintom zbunio braniča Igora Zubeldiju te potom pogodio iza golmana Álexa Remira.

Drugi PSG-ov gol bio je baš u pravoj Mbappéovoj maniri, takvih je pogodaka postigao skoro pa na stotine. Rezervni igrač Kang-in Lee poslao mu je loptu u foru, a francuska superzvijezda u svojem se stilu munjevito sjurila prema suparničkim vratima, a tu više nije bilo spasa za Remira. To mu je bio ukupno već 34. ovosezonski gol u 34 nastupa u klupskim natjecanjima, Mbappé ima zaista sjajnu oproštajnu sezonu.

Konačni rezultat je postavio Mikel Merino, utješnim zgoditkom u 89. minuti barem je malo razveselio glasne domaće navijače. Tako će se PSG-ovo ime naći u četvrtfinalnom ždrijebu za 10 dana u UEFA-inom sjedištu, a dodajmo još i da je u onoj drugoj iz večerašnjeg programa prolaz dalje ugrabio je Bayern, slavljem od 3-0 protiv Lazija.