Sjajni Marin Ljubičić danas je zabio četiri gola za LASK. Trebalo mu je 37 minuta za hat-trick

SOCCER - BL, WAC vs LASK WOLFSBERG,AUSTRIA,06.AUG.22 - SOCCER - ADMIRAL Bundesliga, Wolfsberger AC vs Linzer ASK. Image shows the rejoicing of Rene Renner, Marin Ljubicic and Felix Luckeneder LASK. PUBLICATIONxNOTxINxAUTxSUIxSWE GEPAxpictures/xWolfgangxJannach

Marin Ljubičić, Hajdukov napadač na posudbi u LASK-u, trenutno je u doista nestvarnoj formi.

Ulaskom u današnji susret s WAC-om imao je pet službenih golova pored svog imena; prvo je uslijedio hat-trick u Kupu protiv Schwaza u pobjedi 9-1, a onda i po gol protiv Austrije Klagenfurt te Austrije Beč. No, ono što se danas dogodilo na gostovanju u Wolfsbergu nadišlo je sva moguća očekivanja.

Naime, 20-godišnji Ljubičić zabio je čak četiri gola, a za hat-trick mu je trebalo ukupno 37 minuta u prvom poluvremenu. Prvi zgoditak uvalio je čim je lopta krenula s centra; u početnoj minuti glavom je odlično reagirao na ubačaj s desne strane te poentirao za 1-0, a time se već upisao u LASK-ovu povijest. Naime, prvi je igrač kluba iz Linza od 1974. godine naovamo koji je u prva tri kola nove prvenstvene sezone zabio minimalno jedan zgoditak.

To je, ipak, bio samo početak. Nakon što je Thomas Goiginger povisio na 2-0 u osmoj, Ljubičić je kompletirao hat-trick pogocima u 20. i 37. minuti, a onda je u 57. odveo LASK i na 5-0 svojim četvrtim zgoditkom na utakmici. Kada se to zbroji, izračun kazuje da je mladi Hrvat ove sezone postigao već devet golova u četiri nastupa, bilježi i jednu asistenciju, a podsjetit ćemo vas i da smo trenutno na početku kolovoza. Naravno, ne treba posebno ni spominjati da je sada najbolji ligaški strijelac.

Njegov trener Dietmar Kuhbauer naposljetku ga je izvukao iz igre u 60. minuti, a nedugo zatim WAC je smanjio na 5-1 preko Michaela Novaka.

Ne znamo čime ga hrane tamo gore, ali samo neka nastave…