Serija je izjednačena: Luka Dončić zabio je 30 poena protiv Jazza, ali Dallas je za dlaku izgubio

Dallas Mavericks guard Luka Doncic (77) shoots as Utah Jazz forward Bojan Bogdanovic, left, defends in the first half of Game 4 of an NBA basketball first-round playoff series, Saturday, April 23, 2022, in Salt Lake City. (AP Photo/Rick Bowmer)

Utah Jazz sinoć je izjednačio seriju protiv Dallas Mavericksa na 2-2. Momčad koju vodi Quin Snyder slavila je u svojoj Vivint Smart Home Areni rezultatom 100-99, a radilo se o vrlo tijesnoj utakmici s nekoliko preokreta.

Iako su Džezeri imali 12 poena prednosti na poluvremenu, Mavsi su u trećoj četvrtini uspjeli preokrenuti stvari u svoju korist i osigurati uzbudljivu završnicu. Luka Dončić odveo je goste na plus četiri 39 minuta prije kraja, ali Jazz je uhvatio pobjedu zahvaljujući Donovanu Mitchellu i Rudyju Gobertu koji su postigli posljednje poene na utakmici.

Dončić je u svom prvom nastupu u ovosezonskom doigravanju zabio 30 poena i skupio 10 skokova uz četiri asistencije i dvije ukradene lopte. Trenutno postiže prosječnih 33,3 poena u playoffu; bolji prosjek od njega kroz povijest zasad ima jedino Michael Jordan.

Iako je Jordan Clarkson bio najbolji Utin strijelac s 25 koševa, Donovan Mitchell bio je ključan. Spida je ubacio 23 poena uz šest skokova, sedam asistencija i dvije ukradene lopte, uključujući dodavanje za odlučujući Gobertov koš. Francuski centar zaustavio se na 17 koševa i 15 uhvaćenih lopti, a hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović postigao je 12 poena te skupio četiri skoka i dvije asistencije za 38 minuta igre.

Inače, Boston Celtics ponovno su pobijedili Brooklyn Netse (109-103) i tako došli na korak do metle, a Minnesota Timberwolves izjednačili su seriju protiv Memphis Grizzliesa na 2-2 (119-118).