Sébastien Haller obilježio je Dan borbe protiv raka svojim prvijencem u Borussijinom dresu

04.02.2023, Fussball, Saison 2022/2023, 1. Bundesliga, 19. Spieltag, Borussia Dortmund - SC Freiburg, v. l. Sebastien Haller Borussia Dortmund, Jude Bellingham Borussia Dortmund, xRHR-FOTO/DEx *** 04 02 2023, Football, 2022 2023 season, 1 Bundesliga, Matchday 19, Borussia Dortmund SC Freiburg, v l Sebastien Haller Borussia Dortmund , Jude Bellingham Borussia Dortmund , xRHR PHOTO DEx Copyright: DennisxEwert/RHR-FOTOx RHR-FOTO/DE

Vrlo poseban Međunarodni dan borbe protiv raka, koji se obilježava četvrtog veljače, imao je Sébastien Haller. Napadač iz Obale Bjelokosti kojem je po dolasku u Borussiju Dortmund dijagnosticiran rak testisa zabio je prvijenac u novom dresu.

Haller već nastupa u dortmundskom dresu nakon što je pobijedio opaku bolest i upisao je četiri nastupa u ovoj kalendarskoj godini, a nakon asistencije protiv Mainza, stigao je i gol.

On je pao u visokoj pobjedi nad Freiburgom, a Haller je pogodio glavom u 51. minuti nakon sjajnog ubačaja Raphaëla Guerreira. Bio je to pogodak za 3-1, a ranije su zabijali Nico Schlotterbeck i Karim Adeyemi na jednoj te Lucas Höler na drugoj strani.

Prije toga Freiburg je ostao s igračem manje nakon što je dva žuta ekspresno do 17. minute dobio Kiliann Sildillia, a do kraja su pobjedu za Dortmund potvrdili Julian Brandt i Giovanni Reyna.

Haller će tako u pravoj formi biti od velike pomoći Borussiji koja je na 37 bodova izjednačena s Bayernom i na samo dva boda od vodećeg Union Berlina.

Haller je prošle sezone u Ajaxu imao impresivna 34 pogotka u svim natjecanjima od kojih se ističe 11 u Ligi prvaka i ako bude barem na tragu te forme uz zdravlje, Dortmund bi mogao dobiti strašno pojačanje.