Rođendanski gol: Benzemin labuđi pjev odjekivao je Mestallom i na koncu bio vrijedan važnog boda

VALENCIA, SPAIN - DECEMBER 15: Karim Benzema of Real Madrid reacts during the Liga match between Valencia CF and Real Madrid CF at Estadio Mestalla on December 15, 2019 in Valencia, Spain. (Photo by Angel Martinez/Getty Images)

Valencia je zamalo na najbolji mogući način okrunila sve ono dobro što je već napravila tijekom ovog mjeseca. Između tog ostvarenja, međutim, stao je Karim Benzema. Utakmica 17. kola La lige na Mestalli između Valencije i Reala završila je rezultatom 1-1.

Valencia je povela u 78. minuti — kontra, krilo, povratna — golom Carlosa Solera. Samo, Benzema je ove godine u Realu nešto poput šefa vučne službe. Izjednačujući gol kojim je Real tri dana uoči El Clásica zadržao isti broj bodova kao i Barcelona postigao je u petoj minuti sudačke nadoknade.

Ali kad smo već spomenuli vučnu službu.

Dakle, Benzema je večeras protiv Valencije stvorio 6 prilika. Korner nakon kojeg je pao gol za 1-1 izborio je doslovno sam. Ubačaj je glavom pokupio Thibaut Courtois (!), a Benzema je odbijanac pospremio za prečku. Bio mu je to deseti gol u posljednjih 11 Realovih utakmica. Također, s 12 golova trenutno je najbolji strijelac španjolskog prvenstva. Za četiri dana napunit će 32 godine…

Niti jedna od prve četiri momčadi španjolskog prvenstva nije tako ovoga vikenda došla do pobjede. Uglavnom, jedva čekamo srijedu.