Robert Lewandowski stigao je do svog 60. gola za Bayern u Ligi prvaka. Odigrao je 70 utakmica

U utakmici drugog kola grupne faze Lige prvaka Bayern München imao je nakon prvih 45 minuta 2-0 protiv Dinama iz Kijeva na Allianz Areni.

Bayern je u potpunosti dominirao od početka utakmice, a dvostruki strijelac, za manje od pola sata, bio je, naravno, Robert Lewandowski. U 12. minuti iz penala je zabio za 1-0, a u 27. je minuti pak na asistenciju Thomasa Müllera iz čiste situacije pogodio za 2-0. Bio mu je to 60. gol u Ligi prvaka u Bayernovom dresu.

Do njega je pak stigao u samo 70 nastupa koje je upisao za Bayern u istom natjecanju. Posustajanja nema. U ovoj kalendarskoj godini Lewandowski je za Bayern zabio u svakoj domaćoj utakmici u kojoj je nastupio.

Samo u zadnjih 14 domaćih utakmica postigao je 27 golova. Posljednji put na Allianz Areni nije zabio u prosincu 2020. godine…