Robert Lewandowski jedini je igrač koji je u prvih 100 nastupa u Ligi prvaka zabio 81 gol

Tor zum 1:0 durch Robert Lewandowski FC Bayern Muenchen, 09, GER, FC Bayern Muenchen vs. Benfica Lissabon, Fussball, Champions League, Gruppe E, Gruppenphase, Spielzeit 2021/2022, 02.11.2021, DFB/DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video., GER, FC Bayern Muenchen vs. Benfica Lissabon, Fussball, Champions League, Gruppe E, Gruppenphase, Spielzeit 2021/2022, 02.11.2021 Muenchen *** Goal to 1 0 by Robert Lewandowski FC Bayern Muenchen, 09 , GER, FC Bayern Muenchen vs Benfica Lissabon, Football, Champions League, Group E, Group Stage, Season 2021 2022, 02 11 2021, DFB DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and or quasi video , GER, FC Bayern Muenchen vs Benfica Lissabon, Football, Champions League, Group E, Group Stage, Season 2021 2022, 02 11 2021 Muenchen Copyright: xEibner-Pressefoto/SaschaxWaltherx EP_EER

Već smo navikli na to da Robert Lewandowski sruši neki rekord u gotovo svakoj utakmici koju odigra, a drukčije nije bilo ni u večerašnjem ogledu između Bayerna i Benfice na Allianz Areni. Njemački prvak ugostio je portugalsku momčad u četvrtom kolu grupne faze Lige prvaka, slavio 5-2 i ugrabio kartu za drugu fazu, a legendarni poljski golgeter pružio je predstavu za pamćenje.

Lewandowski je u 26. minuti poentirao glavom nakon lijepog driblinga i ubačaja Kingsleyja Comana, a to mu je bio ukupno 20. pogodak u svim natjecanjima u aktualnoj sezoni. Ipak, puno je važniji u kontekstu Lige prvaka; naime, Lewa je danas uknjižio svoj 100. nastup u najelitnijem europskom klupskom natjecanju, a ovo mu je bio 79. zgoditak u istome.

Niti jedan nogometaš u povijesti nije zabio toliko golova u Ligi prvaka u prvih 100 nastupa: Lionel Messi je, primjerice, do stotke postigao 77 pogodaka, a Cristiano Ronaldo 64. Dapače, Lewa je postao tek šesti igrač koji je zabio u svojoj 100. utakmici u Ligi prvaka: dosad su tu čast imali Thierry Henry, Zlatan Ibrahimović, Ronaldo, Andrea Pirlo i Toni Kroos.

Ukratko, poljska mašina gazi sve pred sobom, a u prvom je poluvremenu imala priliku dodati i još jedan gol. Bayern je na poluvrijeme otišao s prednosti 3-1: poslije pogotka Sergea Gnabryja u 32., nadu Benfici vratio je Felipe Morato u 38. minuti, a Lewandowski je promašio najstrožu kaznu u sudačkoj nadoknadi.

Ipak, okrugli 80. zgoditak u Ligi prvaka dočekao je u nastavku. Leroy Sané u 49. je minuti sjajnim udarcem povećao na 3-1, a četvrti Bayernov gol zabio je Lewandowski u 61. minuti finim potkopavanjem lopte poslije proigravanja spomenutog njemačkog ofenzivca. Ubrzo je uslijedio i hat-trick: Darwin Núñez vratio je Benficu na minus dva u 74. minuti, a Lewandowski je 10 minuta kasnije pogodio za konačnih 5-2. Asistent mu je, pritom, bio vratar Manuel Neuer koji je poslao dugu loptu prema naprijed.