Remi na obostrano zadovoljstvo. Rumunjska i Slovačka prolaze dalje nakon podjele bodova

U kišnim uvjetima obje su momčadi zadovoljne izašle s terena

26.06.2024, xsltx, Fussball EM 2024, Slowakei - Rumänien emspor, v.l. Andrei Florin Ratiu Rumänien Rumaenien, Lukas Haraslin Slowakei DFL/DFB REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS as IMAGE SEQUENCES and/or QUASI-VIDEO Frankfurt *** 26 06 2024, xsltx, European Football Championship 2024, Slovakia Romania emspor, v l Andrei Florin Ratiu Romania Romania , Lukas Haraslin Slovakia DFL DFB REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS as IMAGE SEQUENCES and or QUASI VIDEO Frankfurt

Posljednji dan trećeg kola Europskog prvenstva sa sobom je nosio četiri utakmice. Skupina E je rasplet scenarija počela susretima od 18 sati. Belgija je igrala s Ukrajinom, a Rumunjska sa Slovačkom. Upravo je za potonju utakmicu bilo dosta govora kako će ekipe jednostavno odigrati remi jer je to ishod koji paše objema momčadima. To se naposljetku dogodilo i susret je završio rezultatom 1-1.

Rumunjska je u 11. minuti opasno zaprijetila preko Andreija Rațiua i Ianisa Hagija, no Martin Dúbravka bio je na visini zadatka. Slovačka je s druge strane uglavnom pokušavala udarcima s distance, no to nije bilo dovoljno da se ozbiljnije ugroze protivnički gol. Slovaci su uspjeli otključati protivnička vrata u 24. minuti. Rumunjima je presudio iskusni tandem Juraj KuckaOndrej Duda. Kucka je lijepo ubacio, a Duda pogodio glavom i tako postao prvi Slovak koji je postigao gol na dva velika natjecanja.

Rumunji su se nakon Dudina gola otvorili, a nagrađeni su u 36. minuti. Dávid Hancko skrivio je sumnjiv jedanaesterac nad Hagijem, a Răzvan Marin fantastično ga je izveo. Spremio je loptu u rašlje i donio izjednačenje svojoj ekipi, a s rezultatom 1-1 otišlo se na predah.

U nastavku je kiša neumorno padala i to se odrazilo na terenu. Obje su ekipe prijetile iz svih mogućih pozicija, no bilo je jako teško uspostaviti igru dodavanjima, već se sve uglavnom svodilo na preskakanje redova. Kvaliteta utakmice značajno je opala što zorno prikazuje podatak da smo vidjeli preko 100 dugih lopti, a manje od pola ih je bilo uspješno.

S obzirom na to da je ishod druge utakmice bio remi bez pogodaka i Rumunji i Slovaci prošli su dalje. Rumunjska je prošla s prvog, a Slovačka s trećeg mjesta. Zanimljivo je da su sve četiri reprezentacije imale po četiri boda, no gol-razlika je na kraju bila presudna, što je najteže palo Ukrajini na posljednjem mjestu.