Ranjeni vuk je najopasniji: Cibona je s petoricom seniora dobila i Cedevitu u zagrebačkom dvoboju

30.10.2023., mala dvorana KK Split, Split - FavBet Premijer Liga, KK Split - KK Cibona.  Photo: Ivana Ivanovic/PIXSELL

Kad se prije početka sezone saznalo da Cibona neće moći utakmice u domaćem prvenstvu igrati sa svojim ovoljetnim pojačanjima, mnogi su predviđali krah. Naime, Vukovi su ostali samo na petorici seniora za FAVBET Premijer ligu, a službeno momčad u hrvatskoj ligi ne smije voditi ni Jakša Vulić.

No, usprkos svim tim problemima, Cibona u hrvatskoj ligi igra sjajno. Nakon početnog poraza od Zadra u Draženovom domu, Cibosi su u domaćem prvenstvu nanizali šest pobjeda. Između ostalog, pao je tu Split na Gripama, a sada i Cedevita Junior u zagrebačkom dvoboju.

Stigli su Damir Mulaomerović i njegova mlada momčad pod Toranj u nizu od dvije pobjede, ali očito su ostali nespremni na obranu i energiju petorke koju čine Krešo Radovčić, Aleksandar Aranitović, Ivan Majcunić, Ivan Perasović i Domagoj Vuković.

Oni su iznijeli najveći teret i prvu četvrtinu dobili s 22-8 te potpuno zatvorili goste. Trgnula se Cedevita u drugoj dionici te je predvođena Josipom Batinićem nadoknadila 12 od 14 poena minusa pa je na poluvremenu bilo 39-37.

No, najbolje od Cibone tek je slijedilo. Skoro tri minute Cedevita je ostala bez poena u trećoj dionici, a Cibona je dotad već napravila 7-0. Vuković je briljirao i puno koš Cedevite dok je za goste trajala druga suša, a na ulasku u zadnjih 10 minuta tako je na semaforu bilo 61-43.

Ipak je Cedevita otvorila četvrtu s 8-2, ali Radovčić je zatvorio curenje tricom pa je vratio Cibonu na ugodnu razliku. Vukovi su tako mirno uspjeli privesti susret kraju za 76-66 i skok na omjer 6-1.

Vuković je briljirao s 25 poena i devet skokova, dok je Radovčić dodao 19 i devet asistencija. Majcunić je ubacio 15, a Perasović 10 uz čak 12 skokova. Batinić je kod Cedevite ubacio 15, 12 je dodao Martin Jelić, a po 10 Toni Bilić i Sandro Rašić.

Cibosi su na 6-1, kao i gradski rival Dinamo, a Zadar je prvi s maksimalnih 7-0. Cedevita je pala na omjer 4-3, koliko ima i Dubrovnik.