PSG je sinoć uvalio novu petardu. Takvo otvaranje sezone Francuzi nisu vidjeli više od 60 godina

NEYMAR DA SILVA SANTOS JUNIOR, PSG, Paris Saint Germain, Ligue 1, 2022-23, PSG vs Montpellier 5-2, 13/08/2022, Paris LIGUE 1 2022-23 PARIS SAINT GERMAIN-MONTPELLIER 5-2

Paris Saint-Germain sinoć je, kao da se uopće očekivalo nešto drugačije, ostvario novu uvjerljivu pobjedu u Ligue 1. Nakon što je na otvaranju deklasirao Clermont rezultatom 5-0, u drugom kolu je dočekao Montpellier na Parku prinčeva i opet uvalio pet golova.

Završilo je 5-2, a gosti jednostavno nisu imali šanse.

Parižani su od samog početka kružili i tražili gol koji je visio u zraku. Jonas Omlin tako je skinuo kazneni udarac vidno nerasploženom Kylianu Mbappéu u 23. minuti, ali PSG je lako došao do prednosti. Falaye Sacko skrenuo je loptu u vlastitu mrežu u 39. minuti, a nekoliko trenutaka kasnije sviran je novi penal koji je ovaj put izveo Neymar i to uspješno. Brazilac je u 51. dodao još jedan gol za 3-0, a dojam za goste popravio je Wahbi Khazri u 58. minuti.

Živčani Mbappé na kraju se upisao u strijelce u 69. kada se fino snašao i akrobatski pogodio nakon domaćeg kornera, a Neymaru je u 86. poništen zgoditak za 5-1 zbog zaleđa. Međutim, taj je rezultat na semafor postavio Renato Sanches svojim prvijencem za klub samo minutu poslije ulaska u igru u 87. Konačnih 5-2 postavio je Enzo Tchato Mbiayi krasnim šutom s desne strane u sudačkoj nadoknadi.

Momčad koju trenera Christophe Galtier tako je otvorila Ligue 1 s dvije petarde zaredom. To se nije dogodilo od sezone 1961./62. kada je takvo što učinio tada slavni Reims.