Prokleta ubojitost: Napoli je kao najefikasnija momčad Lige prvaka zabio već 21 pogodak

Fußball Champions League Achtelfinale Eintracht Frankfurt - SSC Neapel am 21.02.2023 im Deutsche Bank Park in Frankfurt Torschuss / Tor zum 0:1 durch Victor Osimhen  Neapel  *** Soccer Champions League Round of 16 Eintracht Frankfurt SSC Napoli on 21 02 2023 at Deutsche Bank Park in Frankfurt goal shot goal to 0 1 by Victor Osimhen Napoli xHDx

Sezona iz snova za Napoli se po svemu sudeći nastavlja i u Ligi prvaka. Na poluvremenu utakmice u Frankfurtu talijanska momčad nalazi se u vodstvu, a ktome je nastavila i prokletu ubojitost.

U ovaj dvoboj Napoli je ušao s 20 golova u šest utakmica na kontu, a u prvih 45 minuta zabio je i još jedan pa je, čak i da ovako ostane do kraja, na nevjerojatnom prosjeku od tri gola po utakmici.

Po tome Luciano Spaletti sa svojom momčadi drži i rekord prosjeka pogodaka po utakmici za trenera koji je vodio više od pet utakmica s jednom ekipom u Ligi prvaka.

Eintracht je s Kristijanom Jakićem u obrani znao da ga čeka zaposlen dan u uredu, a opet je posebno inspiriran Victor Osimhen. Napolijev napadač zabio je dva gola, od čega jedan poništeni, a izborio je i penal.

Njega je u 36. minuti zapucao Hviča Kvarachelia kojem je udarac skinuo Kevin Trapp, ali ipak je na asistenciju Hirvinga Lozana četiri minute kasnije Osimhen zabio lako s crte za svoj tek drugi gol u Ligi prvaka ove sezone, ali Napolijev 21.

No, Nigerijac je nastavio svoj niz sa šestom utakmicom u nizu u kojoj je zabio, a gol ima u osam od zadnjih devet nastupa. Ukupno je na okruglih 20 pogodaka ove sezone.

Napoli i dalje nemilosrdno gazi i zabija kao na traci, a danas je mogao još i više.