Pravi džoker s klupe. Nizozemska je do važne pobjede došla pogotkom rezervnog igrača

S 2-1 je u završnici ipak svladala Poljsku

Poljska i Nizozemska svojim su međusobnim ogledom otvorili skupinu D ovogodišnjeg Europskog prvenstva, ali i treći dan natjecanja na ovom turniru. Bio je ovo vrlo zanimljiv dvoboj, na kraju kojeg su slavili Nizozemci, a konačni je rezultat 2-1. Pobjedu je u završnici donio rezervni igrač Wout Weghorst, koji se pokazao kao pravi džoker s klupe.

Prva su dva pogotka pala još u prvom poluvremenu, dok smo u nastavku pratili ipak nešto uspavaniji okršaj ovih momčadi. Pomalo i neočekivano s obzirom na brojne ozljede u napadu, prvi su do vodstva došli Poljaci. Tako se na početku utakmice nije previše osjetio izostanak ozlijeđenog Roberta Lewandowskog, njegova reprezentacija znala je kako doći do početne prednosti.

Bila je to vrlo uigrana situacija iz prekida u 16. minuti, iz kuta je ubacio Piotr Zieliński, a najviša u skoku bila je Lewina zamjena Adam Buksa. O tom smo pogotku pisali na OVOJ poveznici, dok je detaljniji članak o zgoditku OVDJE. On je postignut samo 13 minuta poslije, kad je Cody Gakpo s loptom došao na oko 20 metara od gola i potom silovito pucao prema vratima.

Doduše, imao je Liverpoolov ofenzivac podosta sreće, lopta se na putu do Wojciecha Szczęsnog odbila čak od dvojice poljskih nogometaša i tako prevarila golmana. Uslijedila je potom blaga inicijativa i dominacija nizozemske izabrane vrste, no dugo se ona mučila u kompletiranju željenog preokreta.

To je stiglo tek 83., odnosno samo dvije minute nakon što je u igru ušao Wout Weghorst. Pokazao se taj vrlo visoki napadač kao odlično rješenje izbornika Ronalda Koemana, jer je vrlo brzo opravdao njegovo povjerenje i donio itekako važna tri boda. Drugu je asistenciju danas upisao Nathan Aké, koji je krasnim dodavanjem pronašao Burnleyjevog centarfora, a on rutinski pogađa mrežu.

Rezultat se više nije mijenjao, no i s ovih 2-1 zadržao se vrlo visoki prosjek golova po utakmici na ovom Euru, a on sad iznosi 3,8 zgoditka po dvoboju. Drugi dvoboj iz ove skupine, onaj između Francuske i Austrije, na rasporedu je tek u ponedjeljak, i to 21 sat u Düsseldorfu.