Poznati su svi polufinalisti Australian Opena. Rafael Nadal nije jedan od njih

Spain's Rafael Nadal serves against Austria's Dominic Thiem during their men's singles quarter-final match on day ten of the Australian Open tennis tournament in Melbourne on January 29, 2020. (Photo by William WEST / AFP) / IMAGE RESTRICTED TO EDITORIAL USE - STRICTLY NO COMMERCIAL USE

Peti tenisač svijeta Austrijanac Dominic Thiem posljednji je polufinalist Australian Opena. Svoje je mjesto među četvoricom najspremnijih izborio izbacivši iz turnira vodećeg tenisača ATP-ova poretka Rafaela Nadala nakon četiri sata i deset minuta dugog meča. Završio je on rezultatom 7-6(3), 7-6(4), 4-6, 7-6(6).

Petom pobjedom u 14. ogledu protiv ljevorukog Španjolca, inače pobjednika prvog Grand Slam turnira u godini iz 2009,. Thiem je stigao do meča protiv Alexandera Zvereva s kojim kroz karijeru ima šest pobjeda i dva poraza. Pobjednik tog ogleda u finalu će igrati protiv boljeg iz drugog polufinalnog sraza, klasika u kojem se susreću Novak Đoković i Roger Federer.

Do prve pobjede protiv Nadala u šestom meču kojeg su dvojica igrali na turnirima iz najjače teniske kategorije, Thiem je stigao uz 78 posto poena osvojenih na prvi servis i 65 winnera, ali i uz dramu kakva i dolikuje mečevima između najboljih na svijetu.

AFP

Nadal je, naime, u prvom setu imao prednost breaka i vodio 5-3, a u drugom je imao 4-2, ali oba su otišla na stranu austrijskog tenisača kojem je plasman u polufinale Australian Opena i najbolji rezultat na tom turniru. Ostvario ga je nakon što u četvrtom setu kod 5-3 nije iskoristio servis za pobjedu, no jest u trinaestoj igri u kojoj se pobjedničkom pokazala njegova treća meč-lopta.

Zaustavljen je španjolski as ovim porazom u svom pokušaju da dohvati sedmi polufinale u Australiji i ostane u šansi da izjednači rekord Rogera Federera od 20 osvojenih Grand Slam naslova. Bude li Novak Đoković pobjednik turnira u Melbourneu, ostat će i bez vodeće pozicije na ATP-ovoj ljestvici.