Pokvareni jubilej: Müller je upisao 600. nastup za Bayern u neočekivanom porazu od Augsburga

Soccer Football - Bundesliga - FC Augsburg v Bayern Munich - WWK Arena, Augsburg, Germany - November 19, 2021 Bayern Munich's Thomas Muller reacts after FC Augsburg's Andre Hahn scored their second goal REUTERS/Andreas Gebert DFL REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS AS IMAGE SEQUENCES AND/OR QUASI-VIDEO.

Augsburg je prije večerašnjeg dvoboja s Bayernom bio u zoni ispadanja i velika većina je očekivala da će tako i ostati, ali momčad koju vodi Markus Weinzierl premašila je očekivanja. Domaći su slavili rezultatom 2-1 i zaustavili njemačkog prvaka koji je prethodno nanizao četiri pobjede u Bundesligi.

Poveo je Augsburg u 23. minuti kada je Mads Pedersen raspalio u kaznenom udarcu i zabio svoj prvijenac u njemačkom prvenstvu, a 12 minuta kasnije bavarski je prvoligaš otišao na 2-0 kada je glavom loptu u mrežu utrpao André Hahn. Iako je regionalni rival i aktualni prvak Bayern imao 80 posto posjeda na svojoj strani i uputio gotovo četverostruko više udaraca prema golu od domaćina, Julian Nagelsmann morao se, naposljetku, pomiriti s porazom.

Ipak, to ne znači da nezaobilazni Robert Lewandowski nije došao do pogotka. U 38. minuti Bayern je smanjio na konačnih 2-1 upravo zahvaljujući poljskom golgeteru, a normalno da je time došao do novog ostvarenja:

Međutim, ova je utakmica bila puno važnija za njegova asistenta, Thomasa Müllera. On je večeras uknjižio 600. službeni nastup za Bayern i tako postao prvi igrač s navedenim brojem odigranih utakmica u spomenutom gigantu, a da nije vratar. Usto, današnja asistencija bila mu je ukupno 20. ligaška u 2021. godini: nitko od 2007. naovamo, otkad se vode detaljni podaci, u ligama Petice nije namjestio više prvenstvenih zgoditaka u jednoj kalendarskoj godini. Mesut Özil toliko je skupio 2015., a Ángel Di María 2011. godine, ali nitko nije uspio prebaciti 20…

Dobri stari Raumdeuter stigne srušiti rekord, sigurni smo…