Pogledajte pogodak kojim je Španjolska preokrenula protiv Gruzije. Strijelac je hrvatski 'krvnik'

Veznjak igra sjajno prvenstvo

COLOGNE, RheinEnergie Stadium, 30-06-2024, European Football Championship Euro2024, round of 16 match no. 39 between Spain and Georgia. Spain player Fabian Ruiz scores the 2-1 Spain - Georgia Euro2024 PUBLICATIONxNOTxINxNED x25645798x Copyright:

Gruzijski san u osmini finala Europskog prvenstva nije dugo trajao. Poveli su u 18. minuti preko autogola, a netom prije predaha Rodri je pogodio za izjednačenje. Španjolci su povisili tempo i nastavili pritiskati, a to je konačno urodilo plodom u 51. minuti kada je glavom pogodio Fabián Ruiz.

Ruiz igra sjajno prvenstvo i bilježi učinak od dva pogotka i jedne asistencije, a Hrvatska je najbolje osjetila njegove vještine u prvoj utakmici. Protiv Italije je također odigrao izvrsnu utakmicu i definitivno je jedan od najboljih pojedinaca La Roje. Još jedan igrač kojeg valja istaknuti je i 16-godišnji Lamine Yamal, koji je ujedno bio asistent za ovaj gol, kojeg možete pogledati OVDJE.

Španjolci nisu imali idealan ulazak u susret ali su, sukladno očekivanjima, preokrenuli tijek utakmice. Ako prođu u četvrtfinale gledat ćemo ih u dvoboju s Njemačkom, a po mnogima su to dvije reprezentacije koje su zasad pokazale najviše na Euru. Vrlo lako bismo mogli gledati ‘finale prije finala’, no za takav ishod treba se još strpjeti jer se Gruzija pokazala kao dostojan suparnik.