Pogledajte kako je Livaković ubilježio dvije ključne obrane u razmaku od minute

Fenerbahçe gostuje kod Sivasspora u utakmici 33. kola turskog prvenstva i mora pobijediti kako bi zadržao priključak za vodećim Galatasarayem prije potpunog finiša sezone.

Na predah je otišao u minimalnom vodstvu zahvaljujući Fredovu pogotku iz sudačke nadoknade prvog dijela, ali ključnu ulogu u ostvarivanju takvog rezultata odigrao je i Dominik Livaković.

Hrvatski reprezentativni vratar ubilježio je dvije ključne intervencije nekoliko trenutaka prije nego što je Fener došao do vodstva, a upisao ih je u razmaku od minute; prvo je u 41. minuti fino odbio visoki i siloviti udarac Bengali-Fodéa Koite s ruba šesnaesterca, a onda je nakon 60-ak sekundi lopte u domaćem posjedu obranio — centaršut.

Sivassporov kapetan Uğur Çiftçi tada je nabacio u šesnaesterac, a nezgodna lopta na kraju je išla ravno u gol i Livaković ju je morao odbiti iznad grede u novi korner. Bili su to, zapravo, prvi domaći pokušaji unutar okvira na cijeloj utakmici, ali bivši Dinamov golman uspio se snaći.

Usprkos tome, Livaković svejedno nije uspio zadržati mrežu čistom jer je spomenuti Koita u 58. minuti potpuno pobjegao gostujućoj obrani i lagano zabio pored Hrvata za 1-1. Susret je na kraju završio 2-2, a moramo naglasiti da je Livaković u sudačkoj nadoknadi skrivio i penal koji je potom i primio. Više o tome OVDJE.

Njegove intervencije možete pogledati OVDJE, na Sportklubovim stranicama.