Počelo je finale NBA lige. Golden State je u zadnju četvrtinu ušao s 12 poena prednosti pa izgubio

SAN FRANCISCO, CALIFORNIA - JUNE 02: Jayson Tatum #0 of the Boston Celtics dribbles against Jordan Poole #3 of the Golden State Warriors during the fourth quarter in Game One of the 2022 NBA Finals at Chase Center on June 02, 2022 in San Francisco, California. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and/or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement.   Ezra Shaw/Getty Images/AFP (Photo by EZRA SHAW / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP)

Započelo je sinoć i veliko finale NBA lige, u završnoj seriji susreću se Golden State Warriors te Boston Celtics. Već u prvoj utakmici svjedočili smo spektakularnom dvoboju najboljih momčadi lige, s puno drame i preokreta, na kraju koje su slavili gosti, rezultat je bio 120-108 u Bostonovu korist.

No, nije se činilo da će Celticsi sinoć slaviti, iako su na kraju došli do prilično uvjerljive pobjede, jer su na ulasku u posljednju četvrtinu imali zaostatak od 12 poena. U toj završnoj dionici slavili su sa 40-16, a posebno se ističe serija krajem utakmice, kada su Bostonovi igrači zabili 17 koševa u nizu.

Posebno su se u tom dijelu ponajbolji strijelci i igrači te momčadi, Al Horford tada je ubacio osam, a u čitavoj utakmici 26 poena. U stopu su ga pratili Jaylen Brown s 24 te Derrick White s 21 poenom, a bio je tu i Marcus Smart (18). Tako da se gotovo i nije osjetila slabija šuterska večer Jaysona Tatuma, imao je samo tri uspješna pokušaja iz igre, za ukupni skor od 12 koševa, ali je to nadoknadio s čak 13 asistencija.

Celticsi su do ove pobjede došli timskom igrom te znatno boljom igrom u nastavku utakmice, posve su anulirali 34 poena Stephena Curryja, kojem je ovog puta izostala prava podrška. Naime, drugi najbolji strijelac Andrew Wiggins zaustavio se na 20 koševa, a Klay Thompson imao je tek 15 poena, a Jordan Poole, primjerice, samo devet.

Što se tiče same utakmice, iako su Warriorsi bili u vodstvu tijekom većine prvog dijela, ipak je Boston na odmor otišao s prednošću, od dva poena (56-54). No, zato su domaći u trećoj dionici uvjerljivom igrom došli čak i do 15 koševa viška u završnici tog dijela igre, pa je izgledalo kako su na sigurnom putu za početnu pobjedu u finalnoj seriji NBA-a.

Serija se nastavlja u noći s nedjelje na ponedjeljak, bit će to druga utakmica u San Franciscu, u kojoj će Golden State loviti izjednačenje u velikom finalu.