Petra Martić svladala je Shelby Rogers i tako izborila plasman u drugo kolo Wimbledona

Wimbledon 2019 Petra Martic , Croatia *** Wimbledon 2019 Petra Martic , Croatia

Petra Martić danas je nastupila u prvom kolu Wimbledona protiv Amerikanke Shelby Rogers, trenutno 39. svjetske tenisačice. Hrvatska predstavnica prethodno je nanizala pet uzastopnih poraza na raznim turnirima, što u singlu, što u parovima, no taj je niz večeras prekinut.

Martić je slavila protiv bolje rangirane igračice s 2-0 u setovima (6-2, 7-6 (5)) u meču koji je trajao sat vremena i 51 minutu, a mogao je biti i nešto ranije riješen.

Martić je odlično odradila prvi set: odmah u prvom gemu ostvarila je break kojeg je potom propustila potvrditi na svojemu servisu, ali pri rezultatu 2-2 ponovno je iskoristila break loptu i zatim opet otela servis Rogers. Time je povela 5-2 te uzela prvi set na drugoj meč lopti, a drugi je bio znatno mukotrpniji.

Hrvatica je ostvarila novi break prednosti u trećem gemu i zatim imala još tri propuštene prilike za break kod 4-2. Ipak, Rogers se održala na tom zaostatku, a onda je i izjednačila: Martić je u nastavku, većinom svojim greškama, propustila realizirati pet meč lopti i dopustiti Amerikanki oduzimanje servisa. Potom je odmah vratila break, ali opet nije zadržala servis i set je naposljetku morao biti odlučen u tie-breaku. Rogers je ondje ipak pokleknula, a Martić je upisala trijumf.

Donna Vekić, koja je danas trebala nastupiti protiv Jessice Pegule, ipak će zaigrati sutra, a Martić očekuje ogled s 91. svjetskom tenisačicom Kristínom Kučovom.