Pepova gol mašina: Gündoğan je zabio Gladbachu i nastavio sa svojom sezonom iz snova

Manchester City's Ilkay Gundogan celebrates after scoring his side's third goal during the English Premier League soccer match between Manchester City and Tottenham Hotspur at Etihad Stadium, Manchester, England, Saturday, Feb. 13, 2021. (AP photo/Rui Vieira, Pool)

Antiklimaks.

S obzirom da je Borussia Mönchengladbach očigledno odustala od igranja nogometa otkako je Marco Rose objavio da je sljedeće napušta i odlazi u Borussiju Dortmund, vjerojatno ne treba čuditi da Manchester City ima četiri pogotka prednosti pred posljednje poluvrijeme sraza u osmini finala Lige prvaka.

Uostalom, ‘Gladbach je izgubio šest uzastopnih utakmica i teško je bilo za očekivati da će se takav pad u formi (pad je u ovom slučaju eufemizam) prekidati protiv trenutno vjerojatno najjače momčadi u ligama Petice. City je pobijedio 2-0 u prvoj utakmici, a sve nedoumice oko prolaska u četvrtfinale riješio je već nakon 18 minuta večerašnje.

Prvo je sjajnim dalekometnim udarcem lijevom nogom (nominalnog) domaćina u vodstvo doveo Kevin de Bruyne, a stvari su iz lošeg u gore po njemačku momčad pošle šest minuta kasnije, kada je na 2-0 povisio İlkay Gündoğan.

Bivši veznjak Borussije Dortmund igra daleko najbolju sezonu otkako je stigao u Manchester; večerašnji gol mu je čak 15. u sezoni. Ne samo da je najbolji strijelac Manchester Cityja, već je i njemački nogometaš u pet najjačih europskih liga s najvećim brojem pogodaka.

Čak četvrtinu svih pogodaka u svojoj 12-godišnjoj karijeri zabio je ove sezone. Neočekivani Cityjev heroj mogao bi biti ključ za nedosanjani san o Ligi prvaka.