Pa ovo je stvarno poražavajuće. Albanci su statistički potukli Hrvatsku u prvom poluvremenu

Izgledalo je baš loše

Soccer Football - Euro 2024 - Group B - Croatia v Albania - Hamburg Volksparkstadion, Hamburg, Germany - June 19, 2024 Albania's Kristjan Asllani in action with Croatia's Josip Sutalo REUTERS/Carmen Jaspersen

Hrvatska je na poluvrijeme odlučujuće utakmice protiv Albanije na Euru 2024 u Hamburgu otišla sa zaostatkom 1-0; Vatreni danas jednostavno moraju pobijediti ako žele imati realnu šansu za plasman u drugu fazu natjecanja, a u tu misiju nisu krenuli nimalo dobro.

Osim što im se Qazim Laci u 11. minuti ušetao u kazneni prostor i bez ikakvih problema poentirao glavom nakon ubačaja s lijeve strane, momci koje vodi Zlatko Dalić nisu napravili ni približno dovoljno kako bi stigli Albance.

Teško je bilo probiti čvrsti suparnički blok, a to se i vidjelo; Hrvatska u prvom poluvremenu nije uputila niti jedan formalni udarac unutar okvira gola, a zapucala je dvostruko manje puta od Albanaca (četiri naspram osam).

Albanci stvorili čak tri velike prilike

Da stvari budu još gore, prema podacima koje pruža Sofascore, Albanci su protiv Vatrenih stvorili čak tri velike prilike u prvom poluvremenu; dvije je spasio Dominik Livaković, a jednu nije uspio izvući i Sylvinhovi izabranici vode.