Ovo mora biti obrana turnira. Pogledajte što je turski golman skinuo u zadnjim sekundama

Time je i odveo Tursku u četvrtfinale

Turkey's goalkeeper Mert Gunok safes the ball during a round of sixteen match between Austria and Turkey at the Euro 2024 soccer tournament in Leipzig, Germany, Tuesday, July 2, 2024. (AP Photo/Ebrahim Noroozi)

Turska je danas odigrala junačku utakmicu protiv Austrije u osmini finala Eura 2024; dvaput je zabila na gotovo isti način, primila gol i onda živjela na teškim mukama sve do kraja, no na kraju je pobijedila 2-1 i osigurala četvrtfinalnu utakmicu s Nizozemskom.

I moramo reći da je Merih Demiral s dva gola jedan od najzaslužnijih za prolazak dalje, ali jednake pohvale treba dobiti i golman Mert Günok koji je u posljednjim sekundama dvoboja, u petoj minuti sudačke nadoknade, upisao definitivno najbolju obranu dosadašnjeg dijela turnira.

Austrijanac pucao s tri metra, ali uslijedilo je čudo

Sudačka nadoknada već je bila na izmaku, četiri minute su prošle, a austrijski ubačaj u turski šesnaesterac sjeo je na glavu Christopha Baumgartnera koji se našao u dobroj poziciji na samo tri metra od gola.

Bila je to fantastična situacija za austrijskog ofenzivca, ali Günok je refleksno skočio i poput mačke odbio loptu u korner iz kojeg na kraju nije bilo ništa.

Tako je zapečatio turski prolazak u četvrtfinale i definitivno se pobrinuo za jedan od najspektakularnijih trenutaka turnira u Njemačkoj, a njega možete pogledati OVDJE.