Ovo je bilo gadno. Škoti su se baš raspali u prvom poluvremenu, evo što je presudilo

Teških 45 minuta za goste

14.06.2024, xscotx, Fussball EM 2024, Deutschland - Schottland, emspor, v.l. Ryan Porteous Team Schottland, Ilkay Gündogan Deutsche Fussball Nationalmannschaft DFB Rote Karte für, red card for, Platzverweis, Game Misconduct elfmeter foul München *** 14 06 2024, xscotx, European Football Championship 2024, Germany Scotland, emspor, v l Ryan Porteous Team Scotland , Ilkay Gündogan German National Football Team DFB Red Card for, red card for, sending off, Game Misconduct eleven-meter foul Munich

Njemačka nogometna reprezentacija potpuno je potukla Škotsku u prvom poluvremenu Eura 2024; na prepunoj Allianz Areni Škoti su došli nabrijani i puni strasti, ali Elf je to brzo ugasio i na predah otišao s 3-0.

Svašta je tu presudilo; od prva dva gola 21-godišnjih zvijezda Floriana Wirtza i Jamala Musiale u samo 20-ak minuta do minucioznih dugih lopti veterana Tonija Kroosa, no trenutak u kojem se Škotska potpuno slomila dogodio se u 44. minuti kada je İlkay Gündoğan došao u sjajnu šansu, a zatim samo koju sekundu kasnije završio na zemlji zbog ružnog starta Ryana Porteousa.

Porteous je uletio Nijemcu na gležanj s dvije noge, a zbog tog pogibeljnog starta dobio je izravni crveni karton poslije konzultacije s VAR sustavom.

Kai Havertz zakucao penal za 3-0

Nijemci su zaradili penal koji je uspješno izveo Kai Havertz te tako upisao gol i asistenciju u prvom poluvremenu, a cijelu situaciju pogledajte OVDJE.

Hrabro su Škoti nastupili, ali već sad mogu misliti na Švicarce…