Ovo je bilo brutalno. Zadar osvojio prvenstvo i potvrdio da je vladar hrvatske košarke

02.06.2024., Zadar - Posljednja, peta utakmica finala doigravanja FavBet Premijer lige: KK Zadar - KK Split Photo: Sime Zelic/PIXSELL

Zadar i Split danas su na prepunom Višnjiku odigrali posljednju, petu utakmicu sjajnog finala košarkaške Premijer lige, a gledali smo vrlo sličnu utakmicu kao i prekjučer u kojoj je momčad Danijela Jusupa apsolutno dominirala i premoćno pobijedila 93-66 za novu titulu hrvatskog prvaka.

Susret, koji se odigrao u prekrasnoj atmosferi, bio je izjednačen otprilike prvih sedam minuta, a Zadar se onda počeo odvajati i vrlo brzo odmaglio gostima na plus osam tricama Luke Božića i Arijana Lakića krajem početne dionice sraza. Domaći su u drugoj četvrtini nastavili biti šuterski raspoloženi, a splitska obrana jako je curila, ostavljala puno prostora i primala koševe kao od šale pa je Zadar otišao na poluvrijeme s čak plus 18 i već smo mogli polako pisati izvještaj.

Naravno, sve je išlo na Božićev pogon budući da je bjelovarski kiborg zabio 17 poena samo u prvom dijelu, a početak treće četvrtine bio je čudesan za Zadrane. Naime, domaći su drugo poluvrijeme otvorili s pet uzastopnih trica i u samo tri minute otišli s 18 razlike na golema 33 poena plusa. Triput je u toj seriji gađao Lakić te po jednom Marko Ramljak i Dario Drežnjak, a Split poslije toga više ništa nije mogao učiniti. Žuti su u posljednjih 10 minuta ušli s 28 poena minusa, a do kraja su to malo uspjeli smanjiti.

Božić se na kraju zaustavio na 19 poena i nije se puno naprezao u drugom poluvremenu, a skupio je i šest skokova te devet asistencija u možda posljednjem nastupu za Zadar. Jedan poen manje imao je Arijan Lakić, a dvoznamenkasti su bili i Ramljak s 14 te Karlo Žganec s 10 poena. Shannon Shorter zabio je 18 u žutom dresu, a Mate Kalajžić 11.

Zadar je, tako, osvojio drugu domaću titulu u nizu što mu nikad u povijesti nije uspjelo, a podsjetit ćemo vas da su dečki s Višnjika i aktualni osvajači Krešinog kupa. Dakle, domaća košarka je njihova, a to su brutalno i dominantno potvrdili danas.