Opet taj Romelu: Lukaku je svojim 60. golom za reprezentaciju doveo Belgiju u vodstvo

Belgium's forward Romelu Lukaku controls the ball (L) during the international friendly football match between Belgium and Croatia at the King Baudouin Stadium in Brussels on June 6, 2021, ahead of the EURO 2020/2021 tournament. (Photo by Kenzo TRIBOUILLARD / AFP)

U Bruxellesu Belgija i Hrvatska igraju svoju posljednju pripremnu utakmicu prije početka Europskog prvenstva, nakon što su obje reprezentacije ranije ovog tjedna odigrale 1-1 s Grčkom, odnosno Armenijom.

Kad su se ove dvije momčadi posljednji put sastale na ovom stadionu, tadašnji je hrvatski izbornik Igor Štimac u početni sastav uvrstio i, tad relativno nepoznatog, Josipa Radoševića. Taj je susret završen bez pobjednika (1-1), a u uzvratu na Maksimiru je s dva gola gostima pobjedu donio Romelu Lukaku.

I danas je taj Interov napadač bio koban za našu reprezentaciju, u 38. se minuti najbolje snašao u gužvi nakon kornera, uzeo jednu ‘ničiju loptu’ te ju iz blizine pospremio iza nemoćnog Dominika Livakovića za zasluženo vodstvo.

Njegov je to 37. gol u posljednje 33 utakmice za reprezentaciju, postao je i četvrti najmlađi europski igrač sa 60 golova za reprezentaciju.

Hrvatska je, inače, dobro otvorila utakmicu, imala veći posjed lopte, no u cijelom prvom poluvremenu nije uputila udarac unutar okvira belgijskog gola.

Ipak, u drugoj su polovici prvog poluvremena domaći krenuli u dominaciju, a opet je najopasniji bio Lukaku, u 31. su minuti Belgijanci dvaput pogađali gredu.

Prvo je iz daljine pucao Lukaku, Livaković se ispružio koliko je god širok i dugačak, no do lopte nije mogao. Srećom, lopta je završila na gredi, a potom je i Yannick Carrasco glavom promašio nebranjena vrata.

Sve u svemu, ova predstava hrvatske reprezentacije sve više nalikuje na one iz Lige nacija…